Filip Chudý Futbal

Prestavba štadióna v Považskej v plnom prúde: Striedačky sú fuč, čo ešte zmizne?

Považskobystrický štadión prechádza premenou. Začali sa na ňom prvé práce. Poznáme aj ďalší plán.

Ilustračný obrázok k článku Prestavba štadióna v Považskej v plnom prúde: Striedačky sú fuč, čo ešte zmizne?
8
Galéria

Práce na obnove štadióna v Považskej Bystrici sa začali. „Rekonštrukcia futbalového štadióna musí byť ukončená do konca roka,“ oznámilo mesto. Zo Slovenského futbalového zväzu prišla finančná injekcia vo výške 750 000 eur, pričom ďalších 750 000 eur zaplatíme my. V rozpočte mesta sú vyčlenené pod bodom „rekonštrukcia futbalového štadióna – vlastné zdroje“.

Práce odštartovali sondážnymi prácami, ktoré majú zistiť statiku a nosnosť múrov súčasnej hlavnej tribúny, keďže sa má robiť kompletná zmena strešnej krytiny. „Našou snahou je zakryť časť novej tribúny, ale prekryť aj priestory nad kabínami,“ povedal primátor Karol Janas (SMER – SD, SNS, SZ) s tým, že tak by mali byť kryté aj priestory na tribúne, z ktorých sa diváci pozerajú na zápasy na umelej tráve. Tie boli doteraz kryté v zadnej časti tohto priestoru.

Aktuálne sa čaká na statické posudky, následne sa má spustiť rekonštrukcia jednotlivých tribún. Začne sa tou, ktorá sa nachádza oproti hlavnej tribúne, po jej dokončení sa má pracovať na hlavnej. Medzitým sa majú robiť aj práce v útrobách štadióna, keďže treba zväčšiť niektoré kabíny a vytvoriť rozcvičovňu.

Počas rekonštrukcie štadióna by sa mali na ňom hrať aj naďalej zápasy, obmedzí to však atletické priestory. „Ako manipulačný priestor plánujeme využívať atletickú dráhu, takže medzi samotnou stavbou a hracou plochou je dostatok priestoru, aby sa tu naďalej mohli hrať majstrovské stretnutia, aj keď za určitých sťažených podmienok,“ konštatoval viceprimátor a manažér futbalového MŠK Považská Bystrica Ján Panák (SMER – SD, SNS, SZ).

Súčasťou rekonštrukcie štadióna je aj výmena lavičiek na striedanie, pričom tie staré sa už demontovali a zobrali si ich futbalisti z Vrchteplej. „Striedačky sme dali nanovo vyrobiť a mali by byť do konca februára hotové,“ doplnil Panák s tým, že o staré sedačky z tribúny je záujem v dedinských kluboch.

Ďalšie zaujímavosti z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24 a Facebooku.

Pozrite si aj vizualizácie nového štadióna.

Vizualizácie: Takto by mal vyzerať štadión v Považskej po rekonštrukcii
8
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie