Filip Chudý Iné športy

Prekvapenie v prvej hokejovej lige: Postarali sa oň Považskobystričania!

Považskobystrickí hokejisti sa postarali o najväčšie prekvapenie ostatného kola, keď porazili favorizovaného súpera.

Ilustračný obrázok k článku Prekvapenie v prvej hokejovej lige: Postarali sa oň Považskobystričania!
Zdroj: Milan Kováčik

Hokejisti Považskej Bystrice sa s blížiacim sa koncom základnej časti Budiš 1. Hokejovej ligy dostávajú do dobrej formy, čo je pred play-off, ktoré majú po ostatných dobrých výsledkoch už na dosah, veľmi dobrá správa. Potvrdili to aj proti favorizovaným Michalovciam, ktoré v piatok porazili po kvalitnom výkone 4:2.

Ide už o druhú výhru nad týmto súperom v sezóne, keď ho senzačne porazili hneď v prvom kole na jeho ľade v pomere 3:1.

Zverenci Ľuboša Meszároša síce v piatkovom zápase prehrávali ešte v jeho polovici 1:2, ale po dvoch rýchlych góloch v 32. a v 34. minúte výsledok otočili a v tretej tretine ho poistili ešte jedným presných zásahom. Dôležitým momentom bola aj ubránená presilovka súpera 5 na 3, ktorá na rozmedzí prvej a druhej tretine trvala takmer dve minúty.

HK 95 Považská Bystrica – HK Dukla Michalovce 4:2 (0:1, 3:1, 1:0)

Góly: 29. Trenčan (Kubiš, Dolinajec), 32. Záborský (Palovič), 34. Švantner (Ligas, Majerčík), 53. Kubiš (Trenčan) – 5. Slimák (Drotár, Král), 30. Giľak (Šterbák, Bánovský). Strely: 43:46. Vylúčenia: 5:6 na 2 min., navyše Slimák (MI) 10 min. nešportové správanie. Presilovky: 0:0. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Píšťanský – Durmis, Ševčík. Diváci: 123.

Považská Bystrica: Kompas – Hriňa, Palovič, Niník, Koleda, Kleinedler, Prášek, Majerčík – Paleček, Zlocha, Záborský – M. Dolinajec, Kubiš, D. Trenčan – Miro, Ligas, Švatner – Bednár.

Michalovce: A. Trenčan – Šterbák, Dolgoš, Kubát, Poláček, Slimák, Boboš – Giľak, Cútt, Banovský – Výhonský, Ščurko, Fajčák – Drotár, Král, Lučnikov – Kohutiar.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia