Prehľad pre Považskobystričanov: Kam si vyraziť počas nového týždňa?

Oddych vždy príde vhod. A vyrazenie si na zaujímavú akciu možno zaradiť medzi kvalitné spôsoby relaxu. Čo sa dá tento týždeň zažiť v Považskej?

Filip Chudý
Ilustračný obrázok k článku Prehľad pre Považskobystričanov: Kam si vyraziť počas nového týždňa?
Zdroj: TASR

Sloboda

9. apríla o 18:30, kino Mier

Nora odchádza od svojho muža a dvoch detí bez jediného slova. Je vedená nevysvetliteľnou silou. Chce byť slobodná. Najskôr odchádza do Viedne, kde stretáva mladšieho muža, ale má pocit, že kultúrne príbuzné prostredie jej neposkytlo dostatočnú slobodu, preto odchádza do Bratislavy. Spoznáva sa s mladou striptérkou Etelou a jej manželom Tamásom, začína nový život. Slovensko-nemecká dráma.

Terézia Šimová / Smiešna osobná dráma

12. apríla o 17:00, Retro Music & Coffee

Keď Slovensko neposkytne dostatočný zmysel života, nájdete ho v Turecku? A keď sa odtiaľ vrátite, zmení sa niečo? Kam smeruje život mladého človeka po vysokej škole? Beseda s Teréziou Šimovou, autorkou jej prvej knihy „Moja smiešna osobná dráma.“ V Retre bude o niečo neskôr aj herný večer.

Fakjú pán profesor 3

13. apríla o 18:30, kino Mier

Samozvaný učiteľ Zeki Müller je späť. Silnejší než predtým, plný odhodlania a túžby dostať zo svojich študentov na čele so Chantal čo najviac. Veľa v nich ale už neostáva. Uspeje pri záchrane školy a jej chovancov? Nemecká komédia.

Králik Peter

14. apríla o 16:00, kino Mier

Rodinná komédia podľa svetoznámych príbehov Beatrix Potterovej. Rebelský králik Peter žije svoj veselý bezstarostný život spolu s ostatnými zvieratami na farme. Nový majiteľ statku sa však o svoj životný priestor deliť nemieni – a už vôbec nie so zvieratami. Začína sa tak bizarná vojna medzi ním a obyvateľmi záhrady.

Hádzaná: Považská Bystrica – Šaľa

14. apríla o 18:00, športová hala

Považskobystričanov čaká pred play-off v nadstavbovej časti Slovnaft handball extraligy už len jeden domáci zápas, ale za to veľmi atraktívny, keď k nám v poslednom kole pricestuje vicemajster zo Šale. Ako sa naladíme na rozhodujúcu časť sezóny?

Ready Player One: Hra sa začína

14. apríla o 18:30, kino Mier

Hranica medzi virtuálnym a reálnym svetom môže byť tenká. A potom ide o život. V roku 2045 je svet veľmi nehostinné miesto. Stredoškolák Wade Watts, tak ako väčšina ľudstva, uniká pred bezútešnou realitou do virtuálnej utópie zvanej OASIS, kde môže byť každý, kým len chce. Eixistujú tu tisíce planét, na ktorých sa dá žiť, hrať, ale aj zamilovať. Akčný sci-fi triler USA.

Považský country bál

14. apríla o 19:30, HAVANA music club

Už 4. country bál môžete pretancovať do rána so skupinou Zálesáci. Večer plný westernu, country piesní, tanca, animácií bude obohatený o karaoke.

112 pre deti alebo aj DOD na šestke inak

15. apríla o 14:00, areál ZŠ SNP

Základná škola SNP pripravila preventívnu akciu pre bezpečnosť a proti drogám, kriminalite, na ktorej sa budú prezentovať rôzne záchranné zložky. No nielen tie! V prípade nepriaznivého počasia sa podujatie bude konať v náhradnom termíne dňa 22. apríla v rovnakom čase.

Ide pieseň dokola…

15. apríla o 15:00, kino Mier

Hudobno-zábavný program, v ktorom účinkujú Veronika a Václav Řihákovci s hudobnou skupinou FZ Melody.

Besnenie

15. apríla o 18:30, kino Mier

Primatológ Davis Okoye, ktorý si drží ľudí od tela, zdieľa nepochybnú väzbu s Georgeom, mimoriadne inteligentnou gorilou, o ktorú sa stará od jej dvoch rokov. Ale vykonaním nebezpečného experimentu, ktorý sa vymkne spod kontroly, zmení miernu opicu na zúrivé monštrum obrovských rozmerov. A aby toho nebolo málo, čoskoro sa objavia aj iné druhy zvierat, ktoré boli podobne zmutované. Americký akčný film.

Veronika Mikulášová: Impresie

MG ART galéria

MG ART galéria spolu s mestom pripravili na výstavu Veroniky Mikulášovej s názvom Impresie. Potrvá do 20. apríla a je spojená s predajom diel.

Interaktívna výstava Miroslava Šaška

Považská knižnica

Považská knižnica v Považskej Bystrici pripravila interaktívnu výstavu mapujúcu život a dielo ilustrátora Miroslava Šaška. Do 20. apríla si ju môžete pozrieť v priestoroch knižnice.

Miloš Rác: Na druhej strane

Kino Mier

Považskobystrický umelec Miloš Rác má v kine Mier do 26. apríla autorskú výstavu obrazov a sôch spojenú s predajom. Pozrieť si ju môžete v pracovné dni od 8:00 do 16:00, v stredu až do 18:00 a cez víkendy v čase podujatí v kine Mier.

Anna Macháčková: Za krásami prírody

Kino Mier

Ide o výstavu fotografií členky Fotoklubu Fénix pri Považskom osvetovom stredisku v Považskej Bystrici pri príležitosti životného jubilea. Výstava potrvá do konca apríla. Pozrieť si ju môžete v pracovné dni od 8:00 do 16:00, v stredu až do 18:00 a cez víkendy v čase podujatí v kine Mier.

Čaro modrotlače

Vlastivedné múzeum

Vlastivedné múzeum v Považskej Bystrici sprístupnilo výstavu „Čaro modrotlače“. Tá približuje tradičnú techniku farbenia látok modrotlačou, ktorá sa rozšírila na Slovensku v priebehu 18.-19. storočia a je populárna aj medzi mladou generáciou, najmä v inovatívnej módnej „etno-vlne“. Výstava potrvá do 27. júla.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Odporúčame