Predvianočný víkend sa hlási o slovo: Kde sa odreagovať v Považskej a okolí?

Posledný víkend pred Vianocami sa nezadržateľne blíži a spolu s ním prichádzajú aj viaceré možnosti zábavy. Kde a kedy sa odohrajú?

Filip Chudý
Ilustračný obrázok k článku Predvianočný víkend sa hlási o slovo: Kde sa odreagovať v Považskej a okolí?
Zdroj: TASR

Vianočné trhy

15. a 16. decembra o 11:00, centrálna mestská zóna

K vianočnej atmosfére v našom meste majú prispieť aj vianočné trhy. Tie budú v Považskej Bystrici v tomto roku v novom šate. Konať sa budú v zrekonštruovanej centrálnej mestskej zóne pri fontáne.

Slovensko 2017 Advent

15. decembra o 19:30, kaštieľ Orlové

Do nášho mesta príde tento rok aj známy projekt, ktorý spája umenie a kultúru s ušľachtilým charitatívnym rozmerom. Hudobne na ňom vystúpi Katarína Máliková, moderovať bude Katarína Brychtová.

Basketbal: Považská Bystrica – Petržalka

16. decembra o 17:00, športová hala

Naši basketbalisti po postupe v Slovenskom pohári budú v sobotu dohrávať základnú časť západnej skupiny prvej ligy. Prvé miesto už síce majú isté, ale s akou bilanciou, o tom rozhodne súboj s Petržalčanmi.

Predvianočné stretnutie pri jedličke

16. decembra o 17:00, Prosné

Predvianočné stretnutie pri jedličke bude v parku pred Jednotou v Prosnom. Pripravený bude vianočný punč, poľovnícky guľáš a vianočné dobroty.

Adventný koncert

17. decembra

Folklórna skupina Limbora z Prečína bude mať v nedeľu malé turné po našich obciach. Začne v Domaniži vo farskom kostole po omši, pokračovať bude v Prečíne po omši o 12:00, no a odtiaľ sa presunie do Podmanína, kde vystúpi o 13:30 v kaplnke.

Vianočný koncert

17. decembra o 15:00, kino Mier

O vianočný koncert v našom meste sa postará aj Peter Stašák a spolu s ním aj chorvátsky spevák Goran Karan.

Dobročinné vianočné trhy

17. decembra o 15:00, Dolný Moštenec

Poslednú predvianočnú nedeľu sa môžete tešiť na už tradičné dobročinné trhy. Nebude chýbať cigánska pečienka, punč a varené víno, koláče, medovníky a tento rok aj zabíjačkové špeciality od miestnych dobrovoľných hasičov. V kultúrnom programe vystúpia Vaneska Koreňačková, Moštenskí Pajtáši a Mirka Miškechová.

Hokej: Považská Bystrica – Skalica

17. decembra o 17:00, zimný štadión

Naši hokejisti potrebujú v boji o play-off každý bod. Ďalšie môžu získať v nedeľu proti Skalici. Porazia favorizovaného súpera?

Martin Slatkovský: Portrét

Kino Mier

V kine Mier si môžete v pozrieť aj autorskú výstavu fotografií Martina Slatkovského, ktorá potrvá do konca tohto roka. Pozrieť si výstavu cez víkend môžete počas prevádzky PX Centra.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Môže vás zaujímať:

Vianočný KVÍZ šitý pre Považskú: Schválne, koľko z desiatich trafíte správne?

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Odporúčame