Kultúra

Prázdninová zábava v Považskej Bystrici: Prichádza k nám aj cirkus bez zvierat

Nový prázdninový týždeň prinesie Považskobystričanom nové príležitosti na trávenie voľného času. Filmy, letné kino, divadlo, cirkus …

Ilustračný obrázok k článku Prázdninová zábava v Považskej Bystrici: Prichádza k nám aj cirkus bez zvierat
Zdroj: TASR

Hokejový sen

13. júla o 19.00 h, kino Mier

Milióny fanúšikov, dva príbehy, jeden šampionát. Slovenský dokument v považskobys­trickej réžii.

Prázdniny tvorivo a zábavne

14. a 16. júla od 9.00 h do 13.00 h, Považské osvetové stredisko

Považské osvetové stredisko pripravilo pre deti prázdninové tvorivo-zábavné dielne. Venujú sa textilným technikám (modrotlač, batika), košikárstvu (pletenie a výroba dekorácií z pedigu), odhaľujú tiež tajuplný a zaujímavý život včiel a včelárstva.

Stretnutie mamičiek

15. júla o 9.30 h, KC Cooltajner

Ako býva zvykom, aj toto leto budú môcť prísť všetky mamičky s ratolesťami. Teraz poradí Ingrid Zatráková ako nosiť v lete. Budete si môcť vyskúšať šatky alebo nosiče od rôznych značiek.

Od šúpolia k umeniu

15. júla o 16.30 h, Vlastivedné múzeum

Vo výstave sa nachádzajú šúpoľové bábiky z fondu múzea a samostatnú časť tvorí umelecká tvorba šúpoľových bábik od výtvarníčky Sone Belokostolskej. Vernisáž výstavy sa uskutoční v stredu. Výstava potrvá do 31. marca 2021 a je sprístupnená v priestoroch múzea v čase od 8.00 h do 15.30 h.

Takmer dokonalé tajomstvá

15. júla o 19.00 h, kino Mier

Režisér a scenárista bláznivých komédií zo série Fakjú pán profesor a ich tri hlavné tváre vrátane predstaviteľa samotného profesora sa znovu stretli pred kamerou a natočili spolu ďalšiu skvelú a mega úspešnú komédiu Takmer dokonalé tajomstvá.

Paranormal cirkus

15. – 18. júla o 20.00 h, parkovisko VVZ

Prvá hororová artistická šou prichádza na Slovensko a premiérovo do Považskej Bystrice. Počas štyroch dní sa uskutočnia o 20.00 h predstavenia oproti autobusovej stanici.

Vpred

16. júla o 10.00 h, kino Mier

Táto animovaná komédia zavedie do sveta fantázie, kde sa predstavia dvaja elfský bratia, ktorí sa vydávajú na výpravu, aby zistili, či ešte vo svete existuje niečo magické.

Divadielko pre deti v Cooltajneri: TdPaslík

16. júla o 17.00 h, KC Cooltajner

Ani počas leta nebudú v Cooltajneri chýbať podujatia pre tých najmenších. Už vo štvrtok sa môžu všetky deti tešiť na vystúpenie Divadla na Hojdačke, ktoré zahrá hru TdPaslík.

Nová Anglická kaviareň alebo English teatime

16. júla o 17.00 h, KC Cooltajner

Chceli by ste si zlepšiť svoje konverzačné zručnosti cez leto? Každý druhý týždeň v KC Cooltajner otvárajú anglickú kaviareň, kde sa pri šálke čaju o piatej rozpráva o počasí aj nečasí. Pre každé stretnutie bude pripravená téma na rozhovor na rozšírenie slovnej zásoby.

Energy Latino Dance

16. júla o 18.00 h, KC Cooltajner

Hodiny intenzívneho tanečno – kondičného cvičenia, ktoré vytvorila a vyučuje Marta Majerčík, sú výborným workoutom v rytme tancov: salsa, reggaeton, timba, afro, dancehall, cha-cha-cha, bachata, merengue, carnival samba, son, R&B, rumba, cumbia a ďalších. Sú určené pre všetky tanečné úrovne.

Meky

16. a 19. júla o 19.00 h, kino Mier

Čo všetko prežil muž, ktorý napísal piesne Biely kvet, Atlantída, Co bolí to přebolí, Múr našich lások, 22 dní, Nespáľme to krásne v nás, Denisa, S tebou je kríž, Katka, Prvá, Len s ňou, Možno sa ti zdá a ďalšie?

Lassie sa vracia

17. júla o 10.00 h, kino Mier

Najslávnejší filmový pes sa vracia do kín. Florián a jeho pes Lassie sú známa dvojka po celom okolí. Rodinný film.

EKO Deň

17. júla 14.00 h – 21.30 h, fontána pri kine Mier

Kultúrny a sprievodný program zameraný na ekologické témy. Braňo Jobus – hlavná prezentácia knihy Zberný dvor, beseda o zero waste domácnosti a plytvaní jedlom, koncert skupiny Acapeople, moderátor: Michal Sabo.

Letné kino v Cooltajneri: Sviňa

17. júla o 20.45 h, KC Cooltajner

Pozvánka do letného kina Cooltajneru, v ktorom v piatok premietnu film Sviňa. Prenájom kresiel, lehátok a tulivakov za 3 eurá/kus, s vlastnou karimatkou či dekou vstup zdarma. V prípade nepriaznivého počasia sa premietanie tohto titulu presunie na náhradný termín.

Smieško

18. júla o 17.00 h, fontána pri kine Mier

Divadelné predstavenie pre deti. Edukačná bábková rozprávka v podaní divadelného štúdia KBB. V prípade nepriaznivého počasia bude akcia v kine Mier.

Antigona

18. júla o 20.00 h, fontána pri kine Mier

Divadelné predstavenie. Najznámejšia dráma antického dramatika Sofokla v podaní divadelného súboru Imro. V prípade nepriaznivého počasia bude akcia v kine Mier.

Sledujte nás aj na našom Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť zaujímavý obsah z Považskej Bystrice a okolia.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie