Tlačové správy

Poznáte rozdiel medzi onshore a offshore spoločnosťou?

Optimalizácia nákladov je pre mnohých podnikateľov prežitok z čias ekonomickej krízy. Iní sa naopak skutočne snažia stlačiť svoj náklady, a tak maximalizovať svoje zisky.

Ilustračný obrázok k článku Poznáte rozdiel medzi onshore a offshore spoločnosťou?
Zdroj: TASR

Každý z nich to robí inak, jeden si kupuje výhodné tonery Samsung a lacné kancelárske potreby, druhý prepúšťa zamestnancov a hľadá ich ideálny počet a tretí podniká cez onshore alebo offshore spoločnosti. Čo to je a aký je medzi nimi rozdiel?

Čo sú onshore spoločnosti

Nie je to tak dávno, čo sa Patrik Tkáč, jeden z majiteľov J&T vyjadril na svojom Facebooku takto: „Podľa platnej legislatívy každý Slovák a Čech, ktorý očakáva kapitálový zisk vyšší ako 200-tisíc eur a neinvestuje prostredníctvom štruktúry podobnej Cypru, tak okráda vlastnú rodinu!“

Onshore spoločnosti majú sídlo v krajinách so štandardným ekonomickým či daňovým systémom. Rozdiel je hlavne v tom, že systém tejto krajiny je pre podnikateľov oveľa výhodnejší ako ten domáci. Medzi najobľúbenejšie patria onshore spoločnosti na Cypre, v Holandsku, Luxembursku, Malte či vo Veľkej Británii. Podnikatelia ťažia hlavne z rôznych daňových úľav, výhod a nastavení.

Čo sú to offshore spoločnosti

Offshore spoločnosti sa volajú aj daňové raje. Už táto prezývka napovedá o tom, že sa tu so štandardným ekonomickým systémom stretnete iba sotva. A je to naozaj tak. Raje sú to preto, lebo daňové zaťaženie je tu nulové, v niektorých prípadoch sa veľmi blíži nulovému. Síce tu nie je štandardný daňový systém, ale tieto krajiny majú pomerne stabilné politické zázemie, čo minimalizuje obavy o založenie offshore spoločností v daňových rajoch.

Podnikatelia majú radi aj rýchly proces zakladania spoločností, ktorý sa pohybuje na úrovni dvoch dní. Ďalšou výhodou je zachovanie anonymity alebo založenie spoločnosti iba jedným zakladateľom. Medzi najobľúbenejšie daňové raje patria Seychely, Belize, Panama či Britské panenské ostrovy. Chcete sa dozvedieť viac? Navštívte stránku Companyformati­on.sk.

foto: ilustračné

Zdroj: Seocentrum.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie