Filip Chudý Rôzne Kultúra

Považský hrad zažije oslavnú noc: PROGRAM bod po bode

Na našom hrade sa čoskoro odohrá obľúbené podujatie, ktoré bude tentoraz zároveň aj oslavou. Na čo všetko sa môžeme tešiť?

Ilustračný obrázok k článku Považský hrad zažije oslavnú noc: PROGRAM bod po bode
Zdroj: Dnes24.sk

Počas najbližšieho víkendu sa chystá ďalšie pokračovanie obľúbenej celoslovenskej akcie Noc hradov a zrúcanín. Naše mesto nebude výnimkou, o čo sa aj tento rok postaralo Združenie hradu Bystrica, ktoré na Považskom hrade pripravilo na sobotu 18. augusta od 16:00 tunajšiu Noc hradov a zrúcanín. Tá bude tentoraz špecifická, keďže to bude zároveň oslava 10. výročia organizujúceho občianskeho združenia.

Združenie hradu Bystrica vzniklo s cieľom pomôcť pri záchrane a obnove Považského hradu a konzervovaní hradného komplexu. Počas uplynulých desiatich rokov sa skupina nadšencov a dobrovoľníkov z tohto občianskeho združenia aktívne podieľala na záchrane hradu. V prvých rokoch to bola starostlivosť o údržbu areálu a odstraňovanie náletových drevín, či vykonávanie jednoduchších murárskych prác na zabezpečovaní statiky hradu. Neskôr to bolo pokračovanie v zložitejších murárskych prácach a spolupodieľalo sa aj na archeologickom výskume.

„Pozývame na podujatie Noc hradov a zrúcanín na Považskom hrade, na ktorom zároveň naše združenie oslávi 10.výročie založenia. Pri tejto príležitosti pokrstíme knihu Život hradu Bystrica. Pripravili sme tiež pestrý program s Divadlom Commedia Poprad, prídu sokoliari Falconarii a do rytmu zahrá folklórny súbor Javorníček. Nebudú chýbať ani tvorivé dielne pre deti a tradične bude pripravené aj občerstvenie,“ uviedlo Združenie hradu Bystrica na svojej facebookovej stránke.

O tvorivé dielne sa už tradične postará Vlastivedné múzeum v Považskej Bystrici a v sprievodnom programe nebude chýbať ani prehliadka hradu. Divadlo Commedia zahrá dve predstavenia, najprv rozprávku pre deti Janko Hraško, no a na záver hru Don Quichot a Sancho Panza. Kniha Život hradu Bystrica je o histórií hradu na základe nových poznaní, o prácach na ňom a samotnom združení.

Program Noci hradov a zrúcanín 2018 na Považskom hrade

  • 16:00 Divadelné predstavenie Janko Hraško (rozprávka pre deti)
  • 17:00 Ľudová hudba Javorníček z Hvozdnice (známa aj zo šou Zem spieva)
  • 18:00 Krst knihy Život hradu Bystrica – desaťročie nového panstva
  • 19:00 Sokoliari Falconarii
  • 20:00 Divadelné predstavenie Don Quichot a Sancho Panza

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie