Filip Chudý Hádzaná

Považskú čaká nielen dvojitá talianska porcia: Najnovšie pribudol aj duel MŠK

Považskobystrickú športovú halu čaká zvýšený počet zápasov. K reprezentačným duelom pribudlo aj súťažné stretnutie hráčov MŠK.

Ilustračný obrázok k článku Považskú čaká nielen dvojitá talianska porcia: Najnovšie pribudol aj duel MŠK
Zdroj: Barbora Talačová

Športová hala v Považskej Bystrici zažije v najbližších dňoch poriadnu hádzanársku porciu. Ako je už dlhšie známe, v nedeľu 14. apríla o 17:00 sa u nás odohrá kvalifikačný zápas o postup na európsky šampionát 2020 Slovensko – Taliansko. V tej istý deň o 14:30 si môžu fanúšikovia hádzanej vychutnať aj predzápas v podobe súboja juniorských reprezentácií oboch krajín. No a najnovšie pribudol do programu aj dohrávaný duel MHK Piešťany – MŠK Považská Bystrica.

Toto stretnutie 10. kola nadstavby Slovnaft handball extraligy sa v kúpeľnom meste v pôvodnom termíne 3. apríla nedohralo pre masívny výpadok elektriny, ktorý zasiahol aj Diplomat arénu. Po 29 minútach hry sa za stavu 14:12 pre Považskú Bystricu zápas prerušil a keďže ani po hodine sa nepodarilo obnoviť elektrický prúd, stretnutie sa ukončilo. Bude sa však musieť dohrať. A keďže v Piešťanoch mali halu obsadenú, vyšla Považská Bystrica súperovi v ústrety a dohrávka sa bude hrať u nás.

„Na základe dohody klubov sa stretnutie odohrá v Považskej Bystrici v stredu 17. apríla o 19:00. V pondelok 15. apríla na mimoriadnom zasadnutí ŠTK to potvrdíme a vydáme samostatné hlásenie o stretnutí,“ povedal Ivan Sverák, predseda športovo – technickej komisie Slovenského zväzu hádzanej.

Ako ďalej vysvetlil Ľuboš Cifra, člen klubového manažmentu MŠK, ako domáce mužstvo budú vedené Piešťany, pričom hrať sa bude klasicky od prvej minúty a stavu 0:0. „Takto je to uvedené v predpisoch, no možno je to aj dobrý námet na ich úpravu. Veď čo ak niekto bude v rozhodujúcom finálovom zápase jasne vyhrávať krátko pred koncom a vtedy príde k výpadku?“ doplnil.

My však verme, že v nedeľu nepríde k hernému výpadku našej reprezentácie. Tá potrebuje vyhrať nad Talianmi aspoň o štyri góly. Potom totiž bude mať s nimi lepšie vzájomné stretnutia, čo by nás posunulo na tretie miesto skupiny, pričom na ME postupujú aj štyria najlepší z tretích priečok. A keďže sa rátajú len výsledky proti dvom najlepším v skupine, stredajšia prehra v Taliansku 23:26 nie je z hľadiska postupu tragédiou.

„Sami sme sa zdolali zahodenými šancami. Pevne verím, že v odvete sa zlepšíme a vrátime im prehru,“ povedal kapitán našej reprezentácie Ľubomír Ďuriš, pričom spolu s ním za Slovensko nastúpia aj ďalší odchovanci Považskej Bystrice – Marián Žernovič, Tomáš Vallo a Šimon Macháč. Aj v nominácii juniorskej reprezentácie sa nachádzajú hráči MŠK, konkrétne Andrej Sloboda a Marián Maliar.

Predzápas juniorov v nedeľu o 14:30 bude zadarmo, na kvalifikačný duel mužov stojí vstupenka 5 eur. Ale už sa budú dať kúpiť len priamo v našej športovej hale, keďže predpredaj v sieti Ticketportal bol ukončený. Vstupenky si budete môcť kúpiť nasledovne:

  • Sobota 13.4.2019 od 14:00 – kaviareň HALA (priestory športovej haly)
  • Nedeľa 14.4.2019 od 12:00 – v pokladni športovej haly MŠK (vchod E)

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Reprezentácia sa pripravuje na kvalifikačný zápas

Zdroj: Dnes24.sk

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie