Filip Chudý Šport Iné športy

Považskobystrický okres zažije cyklomaratón: Trať pôjde cez tieto miesta

Do nášho okresu prídu účastníci cyklomaratónu na horských bicykloch. Čo si v Pružine pripravili?

Ilustračný obrázok k článku Považskobystrický okres zažije cyklomaratón: Trať pôjde cez tieto miesta
2
Galéria
Zdroj: TASR

Pružina (hlavne areál futbalového ihriska TJ Strážov) a okolie budú počas poslednej augustovej soboty dejiskom 13. ročníka KEC MTB cyklomaratónu, čo bude zároveň finále Považsko-strážovského pohára aj Detskej považskej cykloligy. Organizátorom pretekov je Klub extrémnych cyklistov (KEC) Pružina – člen TJ Strážov Pružina.

Na poľných a lesných cestách v Strážovských vrchoch v okolí Pružiny sú pre horských cyklistov pripravené dve trate. Kratšia trať (22,98 km) má prevýšenie 737 metrov, pričom z miesta štartu na ihrisku v Pružine sa ide poza Ďurďové a Čelkovu Lehotu do Sádočného, kde sa trať otočí a vracia do Pružiny cez Briestenné a Priedhorie. Dlhšia trať (45,48 km, prevýšenie 1662 m) má približne rovnaký smer, len s väčším záberom v kopcoch.

„Prihlásených máme 200 dospelých pretekárov, pričom očakávame, že na štart sa postaví 260–270 cyklistov. A k tomu ešte aj cca 220 detí v ich pretekoch. Čiže účasť by mohla byť niekde na úrovni 500 cyklistov vo všetkých kategóriách,“ povedal Ján Priedhorský z KEC Pružina.

Ako ďalej uviedol, na preteky prídu pretekári zo všetkých kútov Slovenska, pričom zastúpenie bude mať aj Česko a Poľsko, čiže pôjde o medzinárodnú konkurenciu. Na štarte sa objaví päťnásobný majster Česka a vicemajster Európy v maratónoch horských cyklistov Karel Hartl a účasť prisľúbil aj úradujúci veteránsky majster sveta v cyklokrose Milan Barényi.

„Dlhšiu trať sme oproti minulému ročníku trochu sťažili. Bude na nej väčší výstup, čo zvýši náročnosť a prevýšenie trate. Kratšia trať zostala prakticky zachovaná, na nej sú minimálne zmeny,“ ozrejmil organizátor podujatia. Detská trať bude vypáskovaná v areáli futbalového ihriska.

Tešiť sa možno nielen na kvalitné športové výkony, ale aj na sprievodný program. Bude v ňom tombola s atraktívnymi cenami, súťaže a atrakcie pre deti, ako skákacie hrady, aquazorbing, hudobné vystúpenia… O zábavu by malo byť postarané od štartu (10.00 h) až do konca, čo bude o cca 17.00 h.

Podujatie má aj väčší rozmer, keďže štartovné pre kategórie Detskej považskej cykloligy bude použité v prospech detského oddelenia Nemocnice s poliklinikou Považská Bystrica v rámci motta „My deťom, deti deťom“.

Sledujte nás aj na našom Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť zaujímavý obsah z Považskej Bystrice a okolia.

Pozrite si trate 13. ročníka KEC MTB cyklomaratónu na horských bicykloch v Pružine.

Trate 13. ročníka KEC MTB cyklomaratónu na horských bicykloch v Pružine
2
Galéria
Zdroj: KEC Pružina

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie