Filip Chudý Iné športy

Považskobystrický nočný beh s novinkami: Trať cez mesto bude špeciálna, FOTO

Považská Bystrica sa môže tešiť na vynovený nočný beh, ktorý bežcom ponúkne aj netradičné miesto. Pozrite, kadiaľ sa bude bežať.

Ilustračný obrázok k článku Považskobystrický nočný beh s novinkami: Trať cez mesto bude špeciálna, FOTO
2
Galéria

Považská Bystrica v sobotu 2. septembra zažije svoj druhý nočný beh. VEREDA night run ponúkne v druhom ročníku viacero noviniek. Tou hlavnou je to, že podujatie zmenilo svoju trať a hlavné dejisko bude s pomocou mesta tentoraz v centrálnej mestskej zóne pri altánku v blízkosti fontány. „Zmena nastala kvôli tomu, že sme potrebovali zväčšiť priestor, aby ten v mieste štartu a cieľa nebol prehustený. Týmto sa zvýši bezpečnosť pretekárov hlavne pri odovzdávaní štafiet, keďže očakávame v nich nárast účastníkov. Bezpečnosť kladieme na prvé miesto,“ povedal organizátor Peter Fapšo.

Minulý rok bežalo celkovo 114 pretekárov, pričom išlo hlavne o tých, čo sa prišli behom baviť a v podobnom duchu sa bude niesť aj druhý ročník. Organizátori chcú urobiť podujatie pre tunajších rekreačných bežcov, ale za podmienok kvalitného behu. Nemá ísť o víťazstvo, ale o energiu pretekov a pocit zažiť niečo také. Preto sa nemusia báť prihlásiť ani tí, čo nebehávajú. „Tento rok je prihlásených zatiaľ 50–60 ľudí, ale veľa ďalších mi hovorí, že sa ešte prihlásia. Odhadujem, že ak bude dobré počasie, mohlo by sa zúčastniť 200–300 bežcov,“ konštatoval Fapšo s tým, že veľa ľudí si to necháva na poslednú chvíľu, pričom v minulom roku sa im až 90 percent bežcov prihlásilo za posledné tri dni.

„Nápad na zmenu trate vznikol už minulý rok. Chcel som zakomponovať do nej dominantu mesta, ktorou sa stala diaľničná estakáda. Navyše práve v nočných hodinách je výraznejšia, keďže je rozsvietená. Bežať sa bude priamo na veľkej dvojprúdovej okružnej križovatke pod diaľničnou estakádou. Bežci pobežia po jej vnútornom okruhu a po vonkajšom bude premávať doprava,“ prezradil Fapšo.

Na bezpečnosť tam bude dozerať polícia. „Máme to tak vyriešené, aby to bolo bezpečné, o čo sa postarajú dopravní policajti,“ povedal Fapšo s tým, že pre bežcov bude na tomto mieste trate pripravené aj prekvapenie. Navyše bude úplne uzatvorená Hviezdoslavova ulica, po ktorej sa bude bežať, v ostatných miestach trate budú na beh využité predovšetkým chodníky. Na každom kritickom mieste trate bude organizátor, ktorý bude dohliadať na bezpečnosť nočného behu.

Individuálne kategórie budú mať muži aj ženy. Dĺžka pretekov je 6 km, čiže sa pobežia dva trojkilometrové okruhy. Opäť budú k dispozícii aj štafety, pričom je jedno, ako budú zložené, len musia mať dvoch členov, aby každý jeden zabehol jeden trojkilometrový okruh. Online prihlasovať sa dá na stránke podujatia do konca augusta, štartovné je 10 eur. Polovica štartovného ide na podporu mladej džudistky Paulíny Čižmárovej.

Štart pretekov je v prvú septembrovú sobotu o 20:30, výsledky budú hneď po dobehnutí a vyhodnotenie je naplánované na cca 21:00, keď sa ocenia prví traja v každej kategórii. K dispozícii bude aj detský beh (ročník 2007 a mladšie) pre chlapcov a dievčatá so štartom o 19:00 na kilometrovej trati iba v centre mesta, aby rodičia svoje deti mohli prakticky stále vidieť. Registrácia je na mieste a štartovné je 3 eurá.

Nočný beh Považskou Bystricou: Trate VEREDA night run 2017
2
Galéria

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Môže vás zaujímať:

Spokojnosť mladej Považskobystri­čanky: Monika (17) obstála na vrchole sezóny

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie