Filip Chudý Samospráva

Považskobystrický mestský úrad čaká rekonštrukcia: Ide o státisícový projekt

Mesto Považská Bystrica sa dočká rekonštrukcie mestského úradu. Ktorej časti budovy sa to týka a odkiaľ sa na to získali financie?

Ilustračný obrázok k článku Považskobystrický mestský úrad čaká rekonštrukcia: Ide o státisícový projekt
Zdroj: Dnes24.sk

Cez Operačný program Kvalita životného prostredia sa vypísala výzva zameraná na zníženie energetickej náročnosti verejných budov a Mesto Považská Bystrica v nej uspelo projektom Zníženie energetickej náročnosti budovy MsÚ Považská Bystrica. „Celkové oprávnené výdavky projektu sú výške 821 799,65 eur, finančná spoluúčasť mesta je vo výške 41 089,98 eur. Päťpercentnú finančnú spoluúčasť pritom mesto bude kryť z vlastných zdrojov,“ informovala hovorkyňa Považskej Bystrice Iveta Kováčiková.

V tejto budove je situovaná miestna samospráva Mesta Považská Bystrica a mestská polícia. Okrem toho sa tu nachádza aj prístavba, v ktorej je veľká zasadačka využívaná predovšetkým pre potreby mestského zastupiteľstva. „Práce sa budú týkať starej časti budovy, ktorá je v nevyhovujúcom stave, jej estetická hodnota je negatívna a prevádzka finančne náročná,“ vyjadrila sa hovorkyňa mesta, podľa ktorej sa v zime budova vykuruje neprimerane dlho a v lete je zas v nej nadbytočné teplo.

„Keďže mestský úrad je určitým strediskom života v meste, predstavuje významnú lokálnu inštanciu, mal by objekt fungovať efektívne a vyzerať reprezentatívne, bohužiaľ, v súčasnosti tieto funkcie naplnené nie sú. Prevádzka budovy je z hľadiska plnenia samosprávnych funkcií nevyhnutná, avšak v súčasnosti energeticky a finančne náročná,“ povedala Iveta Kováčiková.

Projekt rieši zateplenie pôvodného objektu a spojovacej chodby Mestského úradu v Považskej Bystrici. „Vďaka projektu sa zabezpečí modernizácia a energetická optimalizácia mestského úradu, pričom by sa mali dosiahnuť úspory až vo výške 58,9 %,“ prezradila Kováčiková.

Počas rekonštrukčných prác sa neuvažuje s obmedzením chodu úradu. Podľa slov hovorkyne je v súčasnosti verejné obstarávanie na realizátora rekonštrukcie v záverečnej fáze. Radnica verí, že sa s prácami začne v jesenných mesiacoch, všetko však bude záležať od toho, kedy verejné obstarávanie schváli riadiaci orgán.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Môže vás zaujímať:

Školský rok sa blíži: Novinka na považskobystrických školách

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie