Filip Chudý Rôzne

Považskobystrickú plaváreň zatvorili: Problém je s bazénom

Ak ste sa chystali na krytú plaváreň v Považskej Bystrici, potom si ušetrite cestu. Museli ju totiž zatvoriť. Dôvod?

Ilustračný obrázok k článku Považskobystrickú plaváreň zatvorili: Problém je s bazénom
Zdroj: TASR

Jarné prázdniny v Trenčianskom kraji sú v plnom prúde. Pokiaľ ste sa ich však s deťmi chystali stráviť napr. na krytej plavárni v Považskej Bystrici, hľadajte iné možnosti. Stránka Mestských športových klubov totiž informovala, že považskobystrická plaváreň je od pondelka 24. februára zatvorená.

„Oznamujeme návštevníkom krytej plavárne, že od 24. 2. 2020 bude zatvorená až do odvolania z technických príčin. Za pochopenie ďakujeme,“ píše sa na stránke MŠK.

Problém s bazénom

Zatvorenie plavárne nám potvrdil aj riaditeľ MŠK Ľubomír Kubovič s tým, že platí od pondelkového rána. „Intenzívne pracujeme na tom, aby sa plaváreň čo najrýchlejšie opäť otvorila. Najprv však musíme identifikovať problém, až potom by mohlo byť jasné, kedy presne sa opäť otvorí,“ ozrejmil.

Ako ďalej uviedol, problém sa týka samotného bazéna. Na našu otázku, či ide o pretekenie bazéna, čo bola ohlásená príčina, kvôli ktorej bola považskobystrická plaváreň zatvorená na prelome leta a jesene 2017, odpovedal Kubovič takto: „Neviem, nedokážem to teraz s istotou povedať. Musíme si počkať na výsledok.“

Rekonštrukčné práce

Pre pripomenutie, v auguste 2017 ohlásili na plavárni havarijný stav, ktorý mali spôsobovať priesaky vody, ktorá sa dostala do ženských šatní, do elektroinštalácie a tiež do strojovne, ktorá sa nachádza pod bazénom. Na niektorých miestach plavárne z toho dôvodu nešla elektrina.

Následné rekonštrukčné práce podľa vtedy zverejnenej zmluvy na stránke MŠK stáli 107 177, 84 eur s DPH. Po rekonštrukcii sa krytá plaváreň opäť otvorila 28. októbra 2017. Pre rok 2020 je v rozpočte mesta na rekonštrukciu krytej plavárne schválených 250 000 eur.

Ďalšie zaujímavosti z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24 a Facebooku.

Takto vyzerala po danej rekonštrukcii.

Považskobystrická plaváreň po rekonštrukcii: Vynovená bazénová časť aj sprchy
25
Galéria

Titulné foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie