Filip Chudý Rôzne

Považskobystrickí žiaci spovedali poslancov: Čo mladých najviac zaujímalo? FOTO

V zasadačke považskobystrického mestského parlamentu sa stretli poslanci s miestnymi žiakmi. Ako stretnutie prebehlo?

Ilustračný obrázok k článku Považskobystrickí žiaci spovedali poslancov: Čo mladých najviac zaujímalo? FOTO
12
Galéria

Na Mestskom úrade v Považskej Bystrici sa stretli mladí ľudia s politikmi, pričom cieľom stretnutia bol dialóg o problémoch a aj možnostiach rozvoja a podpory nadania a talentu mládeže v našom kraji. Predseda Rady mládeže Trenčianskeho kraja (RMTNK) Martin Labudík na začiatku prezentačného stretnutia privítal účastníkov a predstavil im prítomných poslancov, ako aj známeho dobrovoľníka z nášho mesta Ivana Sikoraia.

Prítomný bol poslanec NR SR Milan Panáček, ktorý zastupoval predsedu TSK Jaroslava Bašku. Ďalej sa stretnutia zúčastnili primátor mesta Karol Janas, poslanci VÚC Igor Steiner a František Matušík, viceprimátor nášho mesta Peter Máťoš a tiež mestskí poslanci Andrej Péli, Jana Veličová a Peter Zvak.

Predseda RMTNK zhodnotil realizáciu aktivít v rámci projektu SK Mládež v SK PRES, ktorý RMTNK realizovala v kraji pod záštitou predsedu TSK Jaroslava Bašku. Počas prezentácie predstavil zorganizované jednotlivé aktivity v našom kraji, z ktorých boli spracované videá.

„Mladí sa zaujímali a pýtali na podporu thajského boxu, gymnastiky, kynológie, jazde na koni a iných. Poslanci reagovali na otázky zo strany mladých ľudí a zároveň im ponúkli svoje kontakty, na ktoré im môžu poslať ďalšie podnety,“ povedal Martin Labudík.

Ivan Sikorai, ako lektor workshopov pre mladých ľudí, ktoré sa organizovali v rámci aktivity Objav svoj talent a tvorivosť, zdôraznil, že dnes majú mladí oveľa viac možností, než bolo kedysi. Len treba chcieť a prísť so záujmom športovať. Najväčšie gro mladých ľudí na stretnutí tvorili žiaci zo Súkromnej základnej školy DSA v Považskej Bystrici, Strednej priemyselnej školy a Strednej odbornej školy z Považskej Bystrice. „Účasť mladých sa pohybovala medzi 70 a 80 žiakmi,“ dodal Martin Labudík.

Zasadačka mestského parlamentu: Žiaci v dialógu s poslancami
12
Galéria

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Môže vás zaujímať:

V dedine ich volajú hrdinovia: Chlapcom z nášho kraja sa zaslúžene dostalo veľkej pocty

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie