Nedeľa 21. júl 2019 Daniel  19 °C
Filip Chudý Rôzne

Považskobystrickí žiaci sa činili: Kde bude Veľká noc krajšia? FOTO

Mladí stolári z považskobystrickej SOŠ pod vedením svojho majstra ukázali zručnosť. Pozrite, čo nové u nás vyrástlo.

Ilustračný obrázok k článku Považskobystrickí žiaci sa činili: Kde bude Veľká noc krajšia? FOTO
19
Galéria

Žiaci Strednej odbornej školy (SOŠ) v Považskej Bystrici v nedávnej minulosti okrem iného pracovali aj na drevených krížoch v Považskej Teplej. Jeden z nich prišiel na miesto pred minuloročnou Veľkou nocou, pričom tento rok sa dočkala mestská časť Milochov. Žiaci učebného odboru stolár pod vedením majstra odborného výcviku Romana Suchára vytvorili tradičnú formu 14 zastavení krížovej cesty, ktorú tento týždeň už osadili na pripravené miesta.

„Dva roky dozadu sme urobili na Vianoce pre Milochov betlehem, pričom som dostal nápad aj na krížovú cestu. Takú jednoduchú si tu urobili ľudia samostatne už v minulosti, no po konzultácii sme sa rozhodli pre novú. Myšlienka vznikla už minulý rok. Začali sme teda všetko postupne dávať dokopy, až to prišlo tento týždeň do konečnej fázy,“ povedal riaditeľ SOŠ a zároveň mestský poslanec za Milochov Ján Kunovský.

Ako ďalej prezradil, materiálne náklady na túto krížovú cestu znáša sám, pričom žiaci ju vyrábali v rámci odborného výcviku. „Robili to naši stolári podľa toho, ako boli v škole. Pracovali na tom teda žiaci viacerých ročníkov. Netlačil som na to, že to musí byť rýchlo hotové, keďže žiaci majú aj iné povinnosti. Na tejto krížovej ceste sa robilo priebežne od januára, ale s tým, aby bola do Veľkej noci hotová,“ priblížil Kunovský.

Čo sa týka kresťanských symbolov krížovej cesty, tie podľa vlastných slov konzultoval s dekanom Pavlom Mazúchom. Všetky jej zastavenia boli počas Kvetnej nedele požehnané. Počas Bieleho piatka prebehne v Milochove klasická krížová cesta pre veriacich, ale už pri nových zastaveniach.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Žiaci z Považskej ukázali šikovnosť: V Milochove vyrástla nová krížová cesta
19
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk