Rôzne

Považskobystrickí mestskí policajti chcú rýchlo zasahovať: Pomáha im nový systém

Pohyb považskobystrických mestských policajtov monitoruje systém. V prípade potreby by mal urýchliť a kontrolovať ich prácu.

Ilustračný obrázok k článku Považskobystrickí mestskí policajti chcú rýchlo zasahovať: Pomáha im nový systém
Zdroj: Dnes24.sk

V považskobys­trickej mestskej polícii používajú nielen kamerový, ale aj GPS systém. GPS zariadenia sú nainštalované v troch vozidlách mestskej polície, používajú ho aj pešie hliadky.

Podľa náčelníka mestskej polície Juraja Lieskovského je cieľom používania GPS zvýšiť bezpečnosť príslušníkov mestskej polície a tiež zabezpečiť efektívnosť vysielania hliadok na základe podnetov a oznámení od občanov.

„GPS systém sme začali testovať približne pred rokom a už dlhšiu dobu ho máme v optimálnej prevádzke. Chceme rýchlo zasahovať v prípade potreby. Stála služba, ktorú zabezpečuje príslušník mestskej polície, na monitore vidí všetky hliadky. Keď príde oznámenie od občanov, vie rýchlo reagovať. Zistí, kde sa nachádza najbližšia hliadka a môže ju ihneď vyslať,“ uviedol Lieskovský s tým, že systém podľa neho prináša aj zvýšenú bezpečnosť pre samotných príslušníkov.

Ako dodal, GPS slúži aj ako kontrola činnosti mestskej polície. Vďaka nemu vie stála služba skontrolovať, či hliadka po vyslaní išla na dané miesto, vie riešiť prípadné sťažnosti občanov. Do systému sa nedá nabúrať, je na heslo a prístup je len cez jeden počítač, kde je stála služba.

„V motorových vozidlách je GPS namontované a automaticky sa dobíja. V prípade peších hliadok ide o malé zariadenie, ktoré je prenosné a na jedno nabitie vydrží približne tri dni,“ doplnil náčelník.

Ďalšie zaujímavosti z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24 a Facebooku.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Tento článok nie je možné komentovať.

Rýchle správy

Najčítanejšie