Filip Chudý Rôzne

Považskobystrickí maturanti ovládli centrum: Spievalo sa aj na radnici! VIDEO a FOTO

Centrum Považskej Bystrice patrilo maturantom, ktorí sa pomaly lúčia so strednou školou. S klobúkom v ruke sa vybrali aj za primátorom!

Ilustračný obrázok k článku Považskobystrickí maturanti ovládli centrum: Spievalo sa aj na radnici! VIDEO a FOTO
23
Galéria

Pomaly sa blížia ústne maturitné skúšky, ktoré zavŕšia snahu mnohých stredoškolákov. No ešte pred úplným záverom sa maturanti lúčia so školou. Aktuálne sa to týkalo gymnazistov a žiakov z SOŠ strojnícka, ktorých ste mohli stretnúť v meste, ostatní sa budú lúčiť o týždeň. Už je akousi tradíciou, že po rozlúčke sa maturanti vyberú do ulíc s klobúkmi a ľudia im prispievajú. Na oplátku sa rozdávajú nejaké drobnosti, najčastejšie cukríky. Tiež sú aj skupinky maturantov, ktoré ľuďom zahrajú a zaspievajú. Vďaka tomu vládla v piatok v považskobys­trickom centre mesta veľmi dobrá nálada.

Našli sa aj skupinky maturantov, ktoré išli s klobúkom rovno na radnicu navštíviť primátora. Ako nám prezradili v jeho kancelárii, takúto návštevu mali už ráno. Gymnazistky, ktoré sme sprevádzali, síce na primátora nenarazili, ale za to v jeho kancelárii stretli povereného riaditeľa našej nemocnice Igora Steinera. Ten im po prispení s úsmevom odkázal, že keďže má večer službu v nemocnici, verí, že im žiadneho maturanta neprivezú. Ďalší gymnazisti sa vybrali na radnicu až po úradných hodinách, preto sa k primátorovi nedostali, ale aspoň si na radnici zaspievali a zatancovali.

„Vnímam blížiaci sa koniec veľmi smutne, keďže sme boli výborná partia, pomaly až rodina. Budeme možno plakať. Aj preto sa chceme ešte predtým zabaviť a potiahneme až do rána. No a potom nastáva fáza intenzívneho učenia, aby sme dobehli zameškané,“ povedala gymnazistka Vladimíra Trulíková zo 4.C.

Na radnici v Považskej sa spievalo a tancovalo: Postarali sa o to maturanti!
1
Galéria

Jej kolega Rudolf si užil strednú školu hlavne vďaka kolektívu, v ktorom neboli žiadne problémy. „Mám z tohto obdobia veľa zážitkov, aj by som v ňom pokračoval, bola to pekná životná kapitola. Je to také smutné, že sa už musíme lúčiť, no keďže sme všetci odtiaľto, stretávať sa budeme naďalej. Ale ešte sa musíme aj učiť, čo môže byť pre niektorých nezvyk. Lenže ešte predtým je tu tento deň, preto verím, že trafíme domov,“ doplnil.

Gymnazistka Nikoleta Kresáňová zo 4.A, ktorá úspešne naše mesto reprezentuje v mažoretkovom súbore Bona, prezradila, že sa jej začalo vynárať veľa spomienok na celé tie štyri roky a hlavne zážitky. „Preto je mi aj trochu ľúto, že sa lúčime. No aj tento deň berieme ako ďalší vo výbornej partii, preto sa stále usmievame,“ dodala s tým, že hlavne mladí ľudia sú v považskobys­trických uliciach ochotní im prispieť, keďže aj oni boli ešte nedávno maturanti.

Maturanti v centre Považskej: Navštívili aj kanceláriu primátora!
23
Galéria

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Môže vás zaujímať:

Úspechy mladých Považskobystri­čaniek: Medailová žatva a nielen to! FOTO

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie