Filip Chudý Basketbal

Považskobystrickí kadeti bez medaily: Tréner im vytkol tieto chyby, FOTO

Basketbaloví kadeti IMC Slovakia Považská Bystrica sa zúčastnili finálového turnaja o titul majstra Slovenska. Hoci začali sľubným výkonom, postupne ich výkony klesali, pričom narazili aj na nepriazeň rozhodcov.

Ilustračný obrázok k článku Považskobystrickí kadeti bez medaily: Tréner im vytkol tieto chyby, FOTO
Zdroj: Andrej Péli

Finálového turnaja sa zúčastnili štyri najlepšie mužstvá po základnej časti. Usporiadateľom bol víťaz z Levíc a každý sa stretol s každým. Podľa slov trénera Andreja Péliho predvádzali jeho zverenci v prvom stretnutí na turnaji ešte hru, akú si predstavovali. „Treba objektívne priznať obrovskú silu Prievidze, no my sme s nimi dokázali držať krok a o víťazovi rozhodla v závere duelu šťastena. Tú si Hornonitrania pritiahli na svoju stranu tým, že urobili o jednu chybičku menej. Bolo poznať, že na ich strane sú prevažne o rok starší hráči, ktorí už priňuchli aj k mužskej extralige. Dvakrát sme ich v sezóne dokázali poraziť, no v najdôležitejšom zápase ukázali svoje skúsenosti a strhli víťazstvo na svoju stranu,“ povedal po prehre 66:68 Andrej Péli.

V druhom stretnutí s Levicami boli mladí Považskobystričania poznačení tým, že už nesiahnu na prvé miesto. „Obrovská eufória sa stratila, no i tak sme sa do súboja správne namotivovali. Prvú štvrtinu sme mali navrch a vytvorili sme si sľubný náskok. V úvode druhej nás rozhodili sporné verdikty rozhodcov a domáci sa vrátili do hry. Zvyšok zápasu sme podliehali viacerým negatívnym emóciám a nedokázali sme sa dostať do tempa. Z týchto okamihov sa potrebujeme poučiť. Nech sa deje v hale čokoľvek, my musíme udržať koncentráciu a plniť taktické pokyny,“ vyjadril sa nám tréner kadetov IMC Slovakia po prehre 65:77. Posledný súboj so Spišskou Novou Vsou bol len vyvrcholením trápenia našich kadetov. „Opäť dobrý vstup do zápasu no postupne sa dostavila zbytočná nervozita a z nej prameniace banálne chyby, ktoré rozhodli o osude stretnutia,“ dodal k prehre 75:82 Péli.

„Sezónu sme mali výborne rozbehnutú. O našom postupe na finálový turnaj sme rozhodli nečakane skoro. Dokonca sme bojovali o prvú priečku, ktorá by znamenala organizáciu. Nakoniec to nevyšlo a ako sa neskôr ukázalo, nevyšiel nám ani samotný záverečný turnaj,“ povedal o celej sezóne Andrej Péli.

Tréner kadetov IMC Slovakia Považská Bystrica nám pomenoval aj chyby, ktoré pripravili jeho mužstvo o medailu: „Ak sa pozriem čisto za basketbalovými chybami počas sezóny, tak v obrannej fáze sme pohoreli na odstupovaní na silnej strane. Obranca chcel ísť pomôcť spoluhráčovi v absolútne nevhodnom momente. Tento mládežnícky prežitok nás nezrazil do kolien len v poslednom súboji s Prievidzou, ale aj na európskej súťaži EYBL. V útoku nám to škrípalo najmä v zakončení pod košom. Táto slabina sa ale ani zďaleka netýka len pivotov. Mnohokrát v tejto hernej činnosti zlyhali aj skúsení obvodoví hráči.“

Čítajte nás aj neskôr a dozviete sa, aká bude budúcnosť tohto mužstva a čo by mali hráči podľa ich trénera robiť lepšie.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Môže vás zaujímať:

Mladí basketbalisti z Považskej Bystrice s krásnym úspechom: Takto ho videl kapitán tímu Martin (18)

Basketbalisti Obchodnej akadémie siahali na medailu: V bojoch o cenné kovy mali veľkú smolu

Foto: ilustračné

Finálový turnaj MSR v Leviciach: Kadeti Považskej Bystrice
8
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie