Filip Chudý Hádzaná

Považskobystrickí hádzanári majú jasné ciele: Zmeny nielen v hráčskom kádri

Hádzanári MŠK Považská Bystrica začínajú novú sezónu. Nám sa podarilo zistiť, s akými ambíciami do nej vstupujú, no nielen to.

Ilustračný obrázok k článku Považskobystrickí hádzanári majú jasné ciele: Zmeny nielen v hráčskom kádri
Zdroj: MŠK Považská Bystrica

Presne po 140 dňoch od posledného zápasu minulej sezóny vstúpia hádzanári MŠK Považská Bystrica do nového ročníka, keď v domácom prostredí privítajú v sobotu o 18:00 Malacky. Minulosezónne piate miesto sa kladne nehodnotilo, ale naši hádzanári už pozerajú dopredu. „Každá sezóna je iná, mužstvá sa zmenili. Tí pod nami posilnili, tí nad nami sa možno trochu oslabili. Čo nám chýbalo minulý rok v koncovkách zlomových zápasov, nám teraz, verím, chýbať nebude a sezóna dopadne celkovo inak,“ povedal tréner MŠK Považská Bystrica Václav Straka, ktorého pozornosť sa sústreďuje na štart Extraligy, na novembrové európske súboje s Partizanom Belehrad teraz myslí len okrajovo.

„Našim prianím je dostať sa do play-off a bojovať v prvej štvorke. Základným cieľom je postúpiť do HIL-ky, čo vôbec nebude ľahké, keďže mužstvá od druhého po siedme miesto sú podľa mňa veľmi vyrovnané, určite viac ako minulú sezónu,“ povedal o ambíciách v novej sezóne Václav Straka.

MŠK Považská Bystrica je počas samostatnosti po Prešove druhým najúspešnejším slovenským klubom, ale považskobystrickí fanúšikovia na ďalšiu medailu čakajú už od roku 2009. No hovoriť o prerušení tejto série, na to nie je podľa Straku teraz pred sezónou priestor. „Musíme ísť postupne, každý zápas bude ťažký. Samozrejme, keďže súťaž bude vyrovnaná, môžeme na tom zarobiť a byť hore, lenže hranica medzi úspechom a neúspechom je veľmi tenká, preto si dávajme postupné ciele,“ vyslovil sa tréner MŠK.

Zmeny aj v hre

Ten si pochvaľoval výkony kostry mužstva v príprave, za menší problém označil to, že káder je užší a bude veľmi veľa záležať na zdravotnom stave a aktuálnej výkonnosti hráčov. „Základná zostava sa nám oproti minulej sezóne obmenila, čiže bolo v príprave dôležité nových hráčov zapracovať do nášho systému, navyše sa aj museli s tímom zohrať,“ vyjadril sa Václav Straka.

Ten prezradil, že urobili v lete aj zmeny v hre, keďže podľa neho v minulej sezóne trpeli na krásu. „Chceme byť síce efektní, ale hlavne efektívni. Zároveň chceme hrať rýchlu hádzanú s dobrým prechodom do útoku, na tom sa nič nemení. Ale väčší dôraz budeme klásť na taktiku a hernú disciplínu,“ povedal Straka.

Bez ľahkých zápasov

Podľa trénera nečaká hráčov MŠK v sezóne ani jeden ľahký zápas. Hlavne základná časť bude dôležitá, keďže iba umiestnenie do šiesteho miesta v nej zabezpečí vytúžený postup do HIL-ky. Ale mužstvo je podľa Straku schopné bodovať nielen doma, ale aj vonku, kde by vedelo dohnať prípadné bodové straty z domáceho prostredia, ale tie, samozrejme, strácať nechce.

Body chcú hádzanári MŠK Považská Bystrica zbierať už od prvého zápasu s Malackami. „Naša rola favorita je v tomto stretnutí jasná. No treba si uvedomiť, že ako nováčik bude hrať súper s nadšením, navyše to nie je klasický nováčik, keďže majú v kádri viacerých skúsených hráčov, ktorí hrali nielen Extraligu, ale aj v zahraničí. Zápas bude taký ťažký, aký si ho spravíme my. Treba to zvládnuť v hlavách a podať koncentrovaný výkon,“ dodal Václav Straka.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Môže vás zaujímať:

Hádzanári Považskej s pozmeneným kádrom: V sezóne s takýmto programom

Hádzanári Považskej s novým kapitánom: Jednoznačná voľba kabíny

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie