Pondelok 22. júl 2019 Magdaléna  21 °C
Filip Chudý Rôzne Video

Považskobystrické stanice sa prepoja: Chystá sa aj ďalšia novinka, VIDEO a FOTO

V spojitosti s rekonštrukciou autobusovej stanice sa v našom meste zmení aj situácia pri železničnej stanici. Takýto je plán.

Video: Filip Chudý / Zdroj: Dnes24.sk

Ako sme vás už informovali, projekt zvýšenia atraktivity a konkurencieschop­nosti verejnej osobnej dopravy v našom meste, na ktorý získala Mestská dopravná spoločnosť, a.s. Považská Bystrica eurofondy, sa pomaly blíži k záveru. Podľa spolumajiteľa MDS Vladimíra Podoliaka je projekt hotový na 80 percent. Súčasťou projektu rekonštrukcie autobusovej stanice sú aj dve nové zastávky pri železničnej stanici, kam sa onedlho presunie zastávka z ulice Odborov.

„Tie zastávky budú väčšie, budú mať aj informačný systém, ktorý bude prepojený na autobusovú stanicu. Chceme to dotiahnuť tak ďaleko, aby ľudia na autobusovej stanici vedeli, ako budú mať odchody vlaky, no a na železničnej stanici zas to, ako budú mať odchody autobusy. To by malo zlepšiť cestovanie,“ povedal Podoliak.

Ten zároveň naznačil, že po presune zastávky by sa mohla ulica Odborov zjednosmerniť, čo by mohlo zjednodušiť dopravu v meste. Tento variant sa spomína už dlhšie, pričom by malo ísť o jednosmerný okruh v spojení s Ulicou Ivana Krasku.

Plány na zjednosmernenie ul. Odborov potvrdil aj primátor mesta Karol Janas. „Presunom zastávky a tým aj autobusov, ktoré už nebudú jazdiť po ul. Odborov, sa vyrieši tiež dlhodobý problém s vyťaženosťou tejto ulice. Pre mesto je dôležité, že keďže ide o priestor, v ktorom sa pohybuje veľa detí, resp. ich tam vozia rodičia, tak z hľadiska bezpečnosti bude dobré, ak to bude jednosmerná ulica, aby nedochádzalo ku kolíznym situáciám,“ doplnil.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

V Považskej Bystrici pribudla nová zastávka, ktorá nahradí tú na ul. Odborov
6
Galéria

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk