Považskobystrické centrum zdobí vianočný stromček: Pozrite si ho na FOTO a VIDEO

Vianočný stromček v našom meste už stojí na svojom mieste. Odkiaľ pochádza a kedy ho slávnostne rozsvietia?

Filip Chudý

Tohtoročný považskobystrický vianočný stromček už stojí na svojom mieste. Pred budovu mestského úradu ho osadili vo štvrtok 29. novembra dopoludnia. Postarali sa o to Mestské športové kluby (MŠK) Považská Bystrica v spolupráci s Mestskými lesmi Považská Bystrica. Kým ten minuloročný, ktorým bola strieborná jedlička, k nám dorazil z Jasenice, ten aktuálny bol vyrezaný spred známej reštaurácie na zimnom štadióne.

„Ide o smrek obyčajný a vysoký je približne 16 metrov. V piatok naň ešte pribudne výzdoba a osvetlenie, aby bol plne pripravený na 5. decembra, keď sa pri ňom uskutoční akcia Vráťme ducha Vianoc do ulíc mesta,“ povedal Miroslav Bubák z MŠK, ktorý mal jeho osádzanie na starosti.

Ten sa zároveň poďakoval všetkým, ktorí pomohli s jeho osadením. A to nielen pracovníkom, ale aj príslušníkom polície, ktorí poskytli súčinnosť pri jeho prevoze mestom. MŠK sa venuje osádzaniu vianočného stromčeka štvrtý rok. V minulosti sme tu mali stromčeky vysoké cca 18, 16 a 14 metrov.

V parčíku pred budovou radnice ešte pribudne ohrada s rozmermi 3×4 metre, v ktorej budú počas budúcotýždňovej akcie živé ovečky s jasličkami. V pondelok a utorok dajú na pešiu zónu v centre aj živé stromčeky, ako sa už stalo zvykom. Vianočný stromček bude potom spoločne s ostatnou výzdobou slávnostne rozsvietený na podujatí Vráťme ducha Vianoc do ulíc mesta.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Zdroj: Dnes24.sk

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk