Filip Chudý Hádzaná

Považskobystrická viera v úspech: Jedna bradatá séria padla, na rade je druhá

Najdôležitejšia časť extraligovej sezóny je tu. Považskobystričania vstupujú do play-off z druhého miesta, pričom sú hladní po úspechu.

Ilustračný obrázok k článku Považskobystrická viera v úspech: Jedna bradatá séria padla, na rade je druhá
Zdroj: Barbora Talačová

Slovnaft Handball Extraliga vstupuje do rozhodujúcej fázy tejto sezóny. Už v piatok 26. apríla o 18:00 sa odohrá prvé semifinále play-off MŠK Považská Bystrica – HKM Šaľa. Ide o reprízu minuloročného boja o bronzové medaily. Vtedy sme vyhrali sériu 3:2 na zápasy, čím sme ukončili dlhé deväťročné čakanie na medailu. S týmito pozitívnymi pocitmi môžeme ísť aj do tejto série, ktorá sa bude hrať opäť na tri víťazné zápasy. Ak v nej totiž uspejeme, prerušíme ďalšiu bradatú sériu, ktorou je aktuálne 12-ročné čakanie na postup do finále.

„Doterajšiu časť sezóny sme zvládli výsledkovo aj herne, preto by nás prípadná absencia vo finále mrzela. Ale na nič také nemyslíme a ideme zabojovať o ďalší úspech. Ale v žiadnom prípade to nebude ľahké,“ povedal tréner MŠK Václav Straka.

Spomínaný medailový úspech dal pred rokom zabudnúť na nezvládnuté semifinále proti Topoľčanom, ktoré vtedy rozhodol vlastne už prvý zápas… Považskobystrický tréner verí, že táto skúsenosť nám pomôže. „Je to šport. Ani pred rokom proti Topoľčanom a ani teraz proti Šali nie sme v pozícii, že sme o dve triedy lepší. Preto treba čakať, že to bude ťažké a vyrovnané. Postup vôbec nemáme garantovaný. Ale verím, že minuloročná skúsenosť mám pomôže,“ uviedol.

Ak však podáme počas celých zápasov koncentrovaný výkon a budeme hrať našu hru založenú na pevnej obrane a rýchlom prechode do útoku, niet sa čoho báť. Ukázali to aj tohtosezónne vzájomné súboje proti Šali. Doma sme hrali ako vieme a boli z toho jasné výsledky 35:21 a 38:25. Vonku sme ich mali dvakrát na lopate, ale v prvom prípade veľkým počtom vlastných chýb (33:34) a v druhom prípade poľavením v závere (28:31), hoci sme väčšinu času viedli, sme skúseného súpera postavili späť na nohy.

Vedomie, že na súpera si môžeme trúfať nielen doma, ale aj vonku, však môže hráčom MŠK psychicky výrazne pomôcť. „Veríme, že to vyjde teraz, ale nebude to nič jednoduché. Očakávania verejnosti sú totiž veľké, navyše začíname z vyššie pozície, čo nás dáva do akejsi úlohy favorita. Lenže to nie je pre nás úplne ideálna situácia. My však musíme ísť do toho od podlahy, hrať poctivú hádzanú a potom to vyjde. Šaľa je však kvalitné mužstvo, preto musíme zabudnúť, že doma sme nad nimi vyhrali vysokými rozdielmi. Toto je play-off, kde treba hrať stále naplno,“ doplnil Straka.

Niektorých jeho zverencov síce trápili na konci nadstavby zdravotné problémy, ale tréner verí, že od úvodu play-off už budeme kompletní. Nesmierne dôležitý však bude aj výkon fanúšikov. „Celú sezónu sme hrali o to, aby sme v play-off mali výhodu domáceho prostredia, čo sa podarilo aj vďaka fanúšikom. Preto verím, že ako nás povzbudzovali počas sezóny, urobia tak aj teraz v najdôležitejšej časti sezóny,“ dodal tréner MŠK.

Šaľa si v semifinále s Považskou Bystricou zopakuje vlaňajší duel o bronz, v ktorom ťahala za kratší koniec. „Zdravotne sú všetci naši hráči v poriadku. Vo vyhláseniach pred play off som vždy opatrný, keďže už ide o inú časť sezóny a rozhoduje momentálna forma. S Považskou Bystricou sa stretávame pravidelne a už sa navzájom poznáme, očakávam otvorený súboj a tvrdú bitku, rozhodne sa na ihrisku. Uvedomujeme si, kde spočíva sila Považanov. Majú slušnú obranu, za ktorou chytá spoľahlivý Kovačin a veľmi dobrý prechod do prvej a druhej vlny. Taktiež ich kombinačná hra je na veľmi dobrej úrovni a čo sa týka faktoru zohratosti, tak sú na tom lepšie ako my, keďže ich mužstvo je už pár rokov pokope s minimálnymi zmenami,“ uviedol tréner HKM Šaľa Ján Kolesár v tlačovej správe SZH.

Program MŠK Považská Bystrica v semifinále play-off

  • 1. zápas: MŠK Považská Bystrica – HKM Šaľa, piatok 26 apríla o 18:00
  • 2. zápas: HKM Šaľa – MŠK Považská Bystrica, streda 1. mája o 18:00 (priamy prenos na Arena sport)
  • 3. zápas: MŠK Považská Bystrica – HKM Šaľa, sobota 4. mája o 18:00 (priamy prenos na Arena sport)
  • Prípadný 4. zápas: HKM Šaľa – MŠK Považská Bystrica, streda 8. mája o 18:00 (alebo o 15:00)
  • Prípadný 5. zápas: MŠK Považská Bystrica – HKM Šaľa, sobota 11. mája o 18:00

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Generálka na play-off nám vyšla

Zdroj: Dnes24.sk

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk/TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie