Filip Chudý Rôzne

Považskobystrická škola s hlavou v smútku: Toto sa nerobí! FOTO

I. ZŠ v Považskej Bystrici sa od decembra pýšila novinkou, ktorú tamojší žiaci vo veľkom využívali. Ale to je už minulosť, pretože ľahla popolom.

Ilustračný obrázok k článku Považskobystrická škola s hlavou v smútku: Toto sa nerobí! FOTO
9
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Považskú Bystricu obohatilo v ostatnom čase viacero knižných búdok, no jedna z nich po víkende už neexistuje. Ako informovala Jana Veličová zo Združenie lokál patriotov z Považskej Bystrice, ktoré s pomocou mesta, SOŠ Považská Bystrica a dobrovoľníkmi zrealizovalo 11 knižných búdok, tak Dúhovú knižnú búdku, ktorá bola inštalovaná na ZŠ Nemocničná , z piatka na sobotu podpálil zatiaľ neznámy páchateľ.

Že knižná búdka zhorela, to nám potvrdila aj riaditeľka ZŠ Nemocničná Zuzana Slaninková, pričom doplnila, že sa už nedá zachrániť. Ako ďalej uviedla, našiel ju v sobotu okolo obeda školník, ktorý robil obhliadku areálu. „Bola celá zhorená a knihy boli rozhádzané a ohorené. Zrejme ju zapálili zospodu a keď začala viac horieť, tak sa zľakli a vyhadzovali knihy von a zahádzali ich snehom. Je ohorená stena budovy, chodník pri škole a aj parapetná doska na okienku, ktoré je na budove,“ prezradila riaditeľa školy. Táto knižná búdka bola pritom pokrstená a daná do používania len 1. decembra 2016.

„Je mi to veľmi ľúto, že tam vydržala tak krátko, pretože sme počítali s tým, že tá knižná búdka bude na našej škole nastávalo. Aj sme plánovali s postupnou obnovou kníh v nej,“ uviedla Slaninková.

Podľa jej slov bola knižnú búdka na ich škole mimoriadne využívané, a to hlavne deťmi, ktoré robia svoje projekty, keďže do nej od mesta dostali knihy o Považskej Bystrici a aj ona spolu s učiteľmi tam dali nejaké knihy, ktoré deti využívali aj na štúdium.

Ľúto je im to o to viac, že o vymaľovanie tejto knižnej búdky sa postarali vychovávateľky na škole spolu s deťmi z ich školského klubu ŠKD – Klubkáčik. „Mám z toho hrozný pocit. No naša škola má veľký priestor, do ktorého v noci chodia ľudia, čo tam nemajú čo robiť. Často ráno nachádzame prázdne fľaše a neporiadok. Spolupracujeme s mestskou políciou, aj hliadky tam chodia, ale všetko sa proste nedá ustriehnuť,“ doplnila riaditeľka ZŠ Nemocničná s tým, že určite budú mať v budúcnosti záujem o novú knižnú búdku, ale len v prípade, keď bude na škole kamerový systém, ktorý by chceli zabezpečiť.

Knižná búdka v Považskej zhorela: Škody na ZŠ Nemocničná
9
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Môže vás zaujímať:

Hasiči z Považskej mali plné ruky práce: Tretina škôd celého kraja v našom okrese!

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Najčítanejšie