Filip Chudý Rôzne Video

Považskobystrická nemocnica sa rozrastie: Pribudne moderné centrum, VIDEO

V NsP Považská Bystrica sa pripravujú na výstavbu nového diagnostického centra, v ktorom by mali byť moderné prístroje.

Video: Filip Chudý / Zdroj: Dnes24.sk

Nemocnica s poliklinikou Považská Bystrica, ktorá patrí pod Trenčiansky samosprávny kraj, pripravuje vybudovanie nového diagnostického centra vo svojom areáli. Podľa slov riaditeľa NsP Igora Steinera je to investícia, ktorá je plánovaná na rok 2020.

„V tzv. diagnostickom centre by malo byť pracovisko CT, magnetickej rezonancie, röntgenu a sonografie,“ povedal riaditeľ NsP v Považskej Bystrici.

Tento rok bola podľa jeho slov vysúťažená a zrealizovaná projektová dokumentácia, ktorá bola dodaná v polovici novembra 2019. „Na základe nej sa bude v prípade schválenia rozpočtu TSK pokračovať v ďalších krokoch. To znamená v obstarávaní jednotlivých povolení a príprave súťaže na realizátora stavby,“ doplnil Steiner.

Predseda TSK Jaroslav Baška potvrdil, že chcú vybudovať v budúcom roku v považskobys­trickej nemocnici nové diagnostické centrum. „V roku 2020 pribudne jeden nový moderný CT prístroj, potom ďalší rok chceme kúpiť magnetickú rezonanciu a presunie sa tam aj nový digitálny röntgen,“ uviedol župan s tým, že toto pracovisko budú môcť využiť pacienti nemocnice, ale aj ďalší, ktorí potrebujú túto diagnostiku.

Sledujte nás aj na našom Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť zaujímavý obsah z Považskej Bystrice a okolia.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie