Rôzne

Považskobystrická nemocnica podala pomocnú ruku: Prichýlila nových hostí

Klientov Centra sociálnych služieb AVE dočasne presťahujú z Dubnice do Považskej Bystrice. Budú v týchto priestoroch.

Ilustračný obrázok k článku Považskobystrická nemocnica podala pomocnú ruku: Prichýlila nových hostí
Zdroj: Dnes24.sk

Takmer 30 klientov Centra sociálnych služieb (CSS) AVE v Dubnici nad Váhom nájde dočasné útočisko v nevyužitých priestoroch liečebne pre dlhodobo chorých v areáli Nemocnice s poliklinikou (NsP) v Považskej Bystrici. Dôvodom je komplexná rekonštrukcia CSS AVE. Nájomnú zmluvu schválilo Zastupiteľstvo Trenčianskeho samosprávneho kraja (TSK).

Podľa vedúcej oddelenia sociálnej pomoci Úradu Trenčianskeho samosprávneho kraja (TSK) Eleny Nekorancovej z dôvodu rekonštrukcie bolo treba dočasne rozšíriť miesto poskytovania sociálnych služieb pre 30 klientov.

„Využili sme dočasne nevyužívané priestory v NsP v Považskej Bystrici. Už v priebehu minulého roka sme postupne znižovali kapacitu zariadenia v Dubnici nad Váhom z 56 klientov na súčasných 30. Umiestnili sme ich v iných zariadeniach sociálnej starostlivosti v kraji. Predpokladáme, že 30 klientov, ktorých dočasne umiestnime v Považskej Bystrici, by sa malo vrátiť po skončení rekonštrukcie asi o rok,“ doplnila Nekorancová.

Ako informoval riaditeľ NsP v Považskej Bystrici Igor Steiner, vedenie nemocnice reagovalo na požiadavku zriaďovateľa TSK a ponúklo nevyužívané priestory – jednu chodbu v budove oddelenia pre dlhodobo chorých.

„Pôvodné priestory, ktoré sa doteraz nevyužívali, sme vymaľovali a dali do prevádzkyschopného stavu. Klienti sa už do dočasných priestorov sťahujú, právny vzťah o nájme a poskytovaní služieb sa oficiálne začal vo februári,“ doplnil Steiner.

Považskobystrická nemocnica podľa neho prenajme priestory s rozlohou takmer 900 štvorcových metrov za ročný nájom viac ako 51 000 eur ročne. NsP Považská Bystrica bude podľa neho navyše poskytovať klientom služby v podobe stravy a prania. „Zmluva je predbežne podpísaná na jeden rok s možnosťou predĺženia v prípade potreby,“ doplnil riaditeľ nemocnice.

Ďalšie zaujímavosti z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24 a Facebooku.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie