Streda 24. júl 2019 Vladimír  21 °C
Filip Chudý Hádzaná

Považskobystrická dominancia pokračuje: Ľubo Ďuriš (30) s ocenením! FOTO

Udeľovali ocenenia pre najlepších hádzanárov Slovenska. Jedno z nich smerovalo aj k nám, keď ho získal náš odchovanec Ľubomír Ďuriš.

Ilustračný obrázok k článku Považskobystrická dominancia pokračuje: Ľubo Ďuriš (30) s ocenením! FOTO
4
Galéria

V sobotu 23. júna v Bratislave vyhlasovali najlepších hádzanárov Slovenska za rok 2017. Víťazmi hlavných ankiet sa stali Martina Školková a Radoslav Antl. Školková triumfovala v ankete už štvrtý rok za sebou, Antl si zopakoval triumfy z rokov 2005 a 2014. Na slávnostnom vyhlásení ankety Sedmička roka mala zastúpenie aj Považská Bystrica, keď najlepšou strednou spojkou sa stal náš odchovanec Ľubomír Ďuriš. Tento honor získal piatykrát za sebou.

„Takéto ocenenie vždy poteší a som rád, že som ho získal, pretože roky mi pribúdajú a mladší hráči sa tlačia dopredu. Veľmi si to cením, keďže som to nečakal. Ja by som to napr. doprial Lukášovi Urbanovi, ktorý je môj favorit do budúcna. Ale budem sa snažiť dať opäť zo seba maximum, aby som ho mohol získať opäť aj o rok,“ povedal 30-ročný Ďuriš.

Ten v tejto ankete na poste strednej spojky dominuje od roku 2013, keď vtedy prevzal žezlo od ďalšieho nášho odchovanca Petra Kukučku, ktorý dominoval podobným spôsobom pred ním. „To som ani nevedel, ide pre mňa o novú informáciu. Možno je to iba náhoda, že obaja sme z Považskej Bystrica, alebo je tu taká dobrá liaheň na stredné spojky,“ hľadal Ďuriš odpoveď, prečo je to tak.

Spolu s ním sa do mužskej Sedmičky roka dostali Radoslav Antl, Dominik Krok, Patrik Hruščák, Tomáš Urban, Andrej Petro a brankár Teodor Paul. Najlepším hráčom v Slovnaft Handball Extralige sa stal Dominik Krok (Tatran Prešov), ktorý zároveň získal ocenenie pre najobľúbenejšieho hráča slovenskej najvyššej súťaže. Za najvýraznejší talent do 20 rokov v Slovnaft Handball Extralige s cenou Rudolfa Horvátha vyhlásili Jakuba Prokopa (ŠKP Bratislava).

Ďuriš aj naďalej zostáva v Maďarsku, kde predĺžil o ďalšie dva roky spoluprácu s klubom B. Braun Gyöngyös. Aktuálne si ale užíva ešte voľno. „To mi už ale skoro prešlo, keďže 5. júla začíname v klube prípravu. Dovtedy sa ešte chcem venovať rodine, ale už som začal predprípravu, čiže už aj trénujem,“ doplnil Ďuriš s tým, že momentálne je v Piešťanoch.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Považskobystričan Ľubomír Ďuriš v Sedmičke roka: FOTO z oceňovania
4
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk