Filip Chudý Hádzaná

Považskobystričanov čaká dôležitý týždeň: Zdravotné problémy pretrvávajú

Hádzanári MŠK Považská Bystrica odohrajú v priebehu tohto týždňa dva dôležité domáce zápasy. Ako sú na tom pred nimi?

Ilustračný obrázok k článku Považskobystričanov čaká dôležitý týždeň: Zdravotné problémy pretrvávajú
Zdroj: Barbora Talačová

Hneď na začiatku sezóny mali považskobystrickí hádzanári vynútenú hernú pauzu, ktorú spôsobili zdravotné problémy väčšiny hráčskeho kádra. Späť do zápasového kolotoča naskočili v piatok v Bratislave s tamojším ŠKP. A hoci naši hádzanári viedli na začiatku 47. minúty 26:20, nakoniec len remizovali 30:30.

Čítajte tiež: Záchranka odviezla najprv Chudobu, potom to skolilo aj ďalších hráčov: Čo sa deje v našom tíme?

Podľa slov trénera MŠK Považská Bystrica Václava Straku hrali jeho zverenci prvých 45 minút veľmi dobre, ale potom im proste došli sily po týždni, ktorý vyplnili žalúdočné problémy tímu. „Na úkor toho sme urobili technické chyby v sérii za sebou a domáci sa k nám priblížili na dostrel. V závere, sme mali ešte nejakú vyloženú šancu, ale bohužiaľ to skončilo remízou, čo je pre nás vzhľadom na priebeh strata. Ale ideme ďalej, máme bod z vonkajšej pôdy,“ povedal Straka.

Dve dôležité stretnutia

Už v utorok o 18:00 hostia Považskobystričania v dohrávke 3. kola Nové Zámky. „Je to ďalší dôležitý zápas v rade, v súčasnosti podľa mňa s kvalitnejším súperom ako je ŠKP Bratislava. Chystáme sa na to, hráme doma, čiže chceme bodovať. Taktiku už mám premyslenú, ale treba ju prispôsobiť aj zdravotnému stavu hráčov. Ale ideme bojovať,“ prezradil Václav Straka, ktorého zverencov čakajú v priebehu tohto týždňa až dva dôležité domáce súboje, keďže sem v sobotu pricestuje aj Šaľa.

„Tento týždeň nám môže pomôcť, ale v konečnom dôsledku o ničom nerozhodne, pretože súťaž je vyrovnanejšia. Tieto dva zápasy z toho dôvodu neznamenajú zas až toľko, pretože body sa dajú dohnať. My ideme od zápasu k zápasu a chceme získať čo najviac bodov,“ odpovedal Straka na otázku, či čaká jeho zverencov akýsi týždeň pravdy.

Zdravotné problémy pretrvávajú

Horšou správou je to, že hádzanárov MŠK zdravotné problémy neopúšťajú. Nielenže je dlhšie zranená trojica Marián Gardian, Peter Jurák a Andrej Zúbek, ale v stretnutí proti Novým Zámkom je otázny aj štart kapitána Petra Tumidalského, čo by bola podľa slov trénera zásadná strata nielen pre stred obrany, ale aj útok. No zároveň dúfa, že ďalší jeho zverenci budú vedieť v prípade potreby Tumidalského nahradiť.

„Ja hovorím od začiatku sezóny, že každý zápas v lige je ťažký, pričom priebeh sezóny moje slová potvrdzuje, keď niektoré kluby už doma postrácali body. Ročník bude vyrovnaný,“ dodal Václav Straka pred zhusteným zápasovým programom.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Môže vás zaujímať:

Považskobystri­čania majú zdravotné problémy: Zápas s Novými Zámkami preložený

Považskobystri­čania robili zhyby: Zapojili mesto do celosvetového podujatia, FOTO

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie