Ilustračný obrázok k článku Považskobystričanov čaká cesta do Holandska: Vládne so žrebom spokojnosť? VIDEO
Zdroj: Barbora Talačová

Považskobystričanov čaká cesta do Holandska: Vládne so žrebom spokojnosť? VIDEO

Hádzanári Považskej Bystrice už vedia, kam vycestujú v pohárovej Európe najbližšie. Ich súperom bude malá holandská obec.

Filip Chudý Hádzaná
Filip Chudý Hádzaná

Považskobystričanov čaká cesta do Holandska: Vládne so žrebom spokojnosť? VIDEO

Hádzanári Považskej Bystrice už vedia, kam vycestujú v pohárovej Európe najbližšie. Ich súperom bude malá holandská obec.

Ilustračný obrázok k článku Považskobystričanov čaká cesta do Holandska: Vládne so žrebom spokojnosť? VIDEO
Zdroj: Barbora Talačová

Hádzanári MŠK Považská Bystrica v utorok spoznali meno svojho súpera v osemfinále Vyzývacieho pohára. Pred žrebom boli nasadení do prvého koša a mohli tak dostať jedného z osmičky možných súperov z toho druhého. Ruka šéfa súťaží EHF Markusa Glasera nakoniec rozhodla o tom, že Považskobystričania sa stretnú s holandským súperom JMS Hurry-Up.

Tento klub sídli v Zwartemeeri, čo je obec s čosi vyše 3000 obyvateľmi, ale víkendovú odvetu proti tureckému Göztepe Izmir hral Hurry-Up v susednom stotisícovom Emmene. Tú vyhral 28:25 a v súčte o jeden gól postúpil ďalej. Išlo vôbec o prvý postup v pohárovej Európe pre tento klub, v minulosti trikrát stroskotal hneď na prvej prekážke. „Čo sa týka kvality súpera, v tejto chvíli ešte ťažko povedať, ale čo sa týka krajiny, tak sme spokojní, že nejdeme do nevyspytateľného Turecka, resp. opäť na Balkán,“ povedal na úvod k žrebu krídelník MŠK Ľuboš Cifra.

Tajné prianie nevyšlo

Hurry-Up má v kádri člena širšieho kádra holandskej reprezentácie Falkeho, no najväčšiu kvalitu zrejme predstavujú legionári. Litovčan Trainavičius hral aj proti Slovensku v minulej kvalifikácii, okrem toho je v kádri jeho krajan Bernatavičius, dánsky brankár Aagaard, Nemec Marx a Grék Katsikis. „So všetkou úctou k súperovi, teoreticky by sme sa mohli dostať ďalej. Majú síce v kádri nejakých legionárov, čiže ľahké to určite nebude, ale v ponuke už vyslovene ľahký súper ani nebol,“ vyjadril sa Cifra, ktorého tajným prianím bolo dostať luxemburský Dudelange.

Žreb osemfinále Vyzývacieho pohára: MŠK Považská Bystrica v osudí
1
Galéria

„Teraz budeme zháňať informácie o súperovi, prípadne nejaké videá, aby sme sa pripravili na Hurry-Up tak, ako na Partizan Belehrad. Ale teraz bude situácia trochu iná, keďže prvý zápas hráme doma, kde si bude potrebné urobiť náskok,“ doplnil Cifra.

Spokojnosť so žrebom

Prvý zápas sa hrá v Považskej Bystrici 18. februára, odveta o týždeň neskôr u súpera. So žrebom bol spokojný aj pivot MŠK Šimon Macháč, ktorý osobne chcel bulharskú Varnu alebo práve Hurry-Up. „Ale je dobré, že je to Holandsko, predsa len je dostupnejšie, čo sa týka cesty, pričom je to aj atraktívny súper. Jeho presnú kvalitu síce ešte nepoznáme, ale určite budeme chcieť postúpiť ďalej,“ povedal Macháč s tým, že celý tím verí, že na domáci zápas ich príde povzbudiť minimálne toľko ľudí, čo bolo na Partizan Belehrad.

Spokojnosť so žrebom vyslovil aj tréner Václav Straka, ktorý sa chcel vyhnúť ceste na Balkán a do Turecka. „Ťažko v tejto chvíli povedať, či to bol z možnej osmičky súperov jeden z tých prijateľnejších. Pred dvomi rokmi sa konfrontovali úspešne s holandskou hádzanou Topoľčany. Dá sa preto povedať, že Hurry-Up je určite súper, ktorého by sme mohli zdolať,“ dodal Straka na adresu protivníka, ktorý aktuálne pôsobí v BENE lige, čiže spoločnej súťaži Holandska a Belgicka.

Postúpi Považská Bystrica cez Hurry-Up?

Nie 30.1%

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Môže vás zaujímať:

Skvelé víťazstvo Považskobystri­čanov: História klubu prepísaná

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín