Filip Chudý Hádzaná Video

Považskobystričanom vyšiel zámer: Ťahúň si vyslúžil pochvalu, VIDEO a FOTO

Úlohu favorita nie je niekedy ľahké potvrdiť, ale Považská Bystrica to zvládla. Navyše sa predviedli aj ďalší hráči.

Ilustračný obrázok k článku Považskobystričanom vyšiel zámer: Ťahúň si vyslúžil pochvalu, VIDEO a FOTO
Zdroj: TASR

Slovnaft Handball Extraliga pokračovala 14. kolom, v ktorom hádzanári MŠK Považská Bystrica porazili ŠKP Bratislava 28:19. Zápas bol podľa domáceho trénera Václava Straku rozháraný. „ŠKP hral dlho v útoku a my sme sa nedostali do tempa. Urobili sme veľa chýb v prechode, s čím nie sme spokojní. Potrebovali sme však rozložiť sily a dať šancu ďalším hráčom, keďže máme náročný program. Zápas preto splnil svoj účel,“ povedal.

Keďže mali niektorí menšie zdravotné problémy, tréner ich šetril, nie je to však nič vážne a vo zvyšku jesene budú hrať. Vôbec z lavičky nenastúpili Kovačin, Vallo a Ivanicja. Veľkú minutáž preto dostali aj menej vyťažovaní hráči. Napr. Maliar hral takmer celý duel a Štefina so Slobodom hrali približne polovicu stretnutia. Svoje minúty na ihrisku dostali aj Valášek, Urík a Zábavčík.

„Z hráčov ma nesklamal nikto. Pochvalu však zaslúži Peter Jurák, ktorý hrá v dobrej forme a bol ťahúňom aj teraz. Ale celkovo to bol kolektívny výkon. Už sa však sústredíme na dôležitý stredajší duel v Nových Zámkoch,“ vyjadril sa Straka.

Šancu dostal v bráne Michal Dobroň, ktorý odchytal prvý polčas a záverečnú približne štvrťhodinu. „Očakávali sme takýto duel, lebo s takýmito súpermi sa nehrá ľahko. Splnilo to však účel, keďže sme ušetrili sily na náročnejšie súboje, ktoré nás teraz čakajú. Najbližšie Nové Zámky vonku, no a potom to bude pekná rozlúčka s týmto rokov doma proti Prešovu. Na to sa už veľmi tešíme,“ konštatoval Dobroň, ktorý pochválil prácu obrany a verí v zisk štyroch bodov zo zvyšných dvoch stretnutí v tomto roku.

Hosťujúci tréner Dušan Baďura pochválil svojich hráčov za výkon a nasadenie v prvom polčase. „Vtedy nám vychádzali taktické pokyny, preto boli domáci nervózni a zmenili obranný systém (z 0–6 na 2–4, pozn.). Ten nám narobil problémy a nevedeli sme sa s ním vysporiadať. V druhom polčase sme odišli fyzicky, čo malo za následok rýchlu hru súpera, ktorou nás dostali pod tlak a skončilo to tak, ako sme si to nepredstavovali,“ dodal tréner ŠKP.

MŠK Považská Bystrica – ŠKP Bratislava 28:19 (13:9)

MŠK: Kovačin, Pčola, Dobroň – Sloboda 3, Bystrický, Ivanicja, Maliar 2, Petričenko 6, Jurák 9, Briatka 4, Štefina, Zábavčík 1, Urík, Vallo , Valášek 1, Gardian 2
ŠKP: Dúha – Budinský 6, Bulla 2, Orosz 2, Kysel 1, Ratkovský, Mikéci 2, Demko, Janoška 1, Mikuš, Halla 1, Chebeň 3/2, Bartovič 1
rozhodovali: Palovčák – Šimko, vylúčení: 3 – 3, ČK: Mikéci (ŠKP Bratislava), 7 m hody: 0/0 – 2/2, 250 divákov

Sledujte nás aj na našom Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť zaujímavý obsah z Považskej Bystrice a okolia.

MŠK Považská Bystrica – ŠKP Bratislava 28:19: Zábery zo zápasu
8
Galéria
Zdroj: TASR
Video: Filip Chudý / Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: Dnes24.sk

Najčítanejšie