Aktualizované Filip Chudý Iné športy Kultúra

Považskobystričanky Adriana (19) a Mária (16) úspešné na ME: Zlato na rozlúčku

Mladým hip-hop tanečníčkam z Považskej Bystrice sa medailovo darilo na európskom šampionáte. Čo všetko dosiahli?

Ilustračný obrázok k článku Považskobystričanky Adriana (19) a Mária (16) úspešné na ME: Zlato na rozlúčku
2
Galéria

Považskobystrické hip-hop tanečníčky Adriana Balážiková (19) a Mária Kalašová (16) zaznamenali veľký úspech na víkendovom európskom šampionáte v Budapešti. Balážiková získala titul majsterky Európy medzi dospelými v kategórii street dance mix. Jej zverenkyňa Kalašová brala striebornú medailu medzi juniormi. V duách medzi dospelými im cenný kov tesne ušiel, keďže spoločne obsadili štvrté miesto.

„Mám skvelé pocity, pretože som absolútne víťazstvo nečakala. Rovnaké pocity mám aj z Majky, ktorá mala podľa mňa tiež na prvé miesto. Veľmi si titul majsterky Európy vážim, pretože odchádzam študovať do zahraničia a toto bola táka čerešnička za mojou tanečnou sezónou na Slovenku. Som mimoriadne vďačná za tento titul, je to najlepšie zakončenie kariéry tu, čo sa týka tanca,“ povedala Adriana Balážiková.

Tá sa poďakovala Centru voľného času v Považskej Bystrici, Ivete Meluchovej a všetkým za túto možnosť tancovať na majstrovstvách Európy, pričom ako dodala, určite tancovať neprestane. Ale či to bude ešte súťažne, nechce teraz predbiehať, aj keď v zahraniční si niečo hľadať mieni.

„Tento ročník ME bol naozaj náročný. Konkurencia bola obrovská a boli tam tanečníci z celej Európy. Bolo pre nás náročné tancovať v takých horúčavách a navyše sme boli veľmi vyčerpané,“ prezradila Mária Kalašová s tým, že vstávali o tretej ráno, vystupovali cca o 17:00 a domov sa vrátili na ďalší den o druhej ráno. „Ako vždy sme si povedali, že to odtancujeme tak, akoby to bol posledný den nášho života a dáme do toho všetko. Veľmi sme si to užili a odnášame si z ME nielen cenné kovy, ale aj zážitky na celý život, za čo som nesmierne vďačná,“ doplnila mladšia z úspešného tanečného dua.

Na majstrovstvách Európy sa darilo aj považskobystrickej skupine Optimist Crew (Juraj Valient, Richard Angst, Marek Valášek, Aurel Kasman), ktorá pod vedením trénera Petra Rosíka obsadila druhé miesto v kategórii street dances-breakdance, juniori.

(článok bol aktualizovaný o výsledok Optimist Crew a fotogalériu)

ME vo výrazových tancoch: Medaily získali aj Považskobystričania
2
Galéria

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Môže vás zaujímať:

Padol bradatý rekord: Je za tým sympaťáčka Lucia (28) z Považskej

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie