Filip Chudý Futbal

Považskobystričania začali letnú prípravu: Novinky ohľadom kádra, FOTO

Pre považskobystrických futbalistov sa začala letná zaberačka. Ako vyzerá aktuálny káder a na ktoré posty sa zháňajú posily?

Ilustračný obrázok k článku Považskobystričania začali letnú prípravu: Novinky ohľadom kádra, FOTO
11
Galéria

Futbalisti MŠK Považská Bystrica sa po úspešnej minulej sezóne, v ktorej si s prehľadom vybojovali postup do piatej ligy, začali tento týždeň pripravovať na nový ročník. V ňom ich okrem ligových bojov čaká aj Slovnaft Cup, v ktorom už 22. júla o 17:00 privítajú Častkovce, ale podľa slov nového trénera MŠK Jaroslava Vágnera je letná príprava zameraná na to, aby boli nachystaní hlavne na ligový ročník.

„Celá letná príprava bude väčšinou s loptou, pričom ju absolvujeme v domácich podmienkach na umelej tráve a neskôr prejdeme na prírodnú. Chcem vidieť, ako hráči vedia s loptou pracovať a prípadne ich nedostatky. Aj preto volíme v príprave ťažších súperov, aby sme hráčov videli hrať pod tlakom. V šiestej lige to nebolo až tak ťažké, ako bude v novej sezóne,“ povedal Vágner. Prvý prípravný zápas odohrajú Považskobystričania v nedeľu 16. júla o 17:00 na pôde štvrtoligovej Domaniže.

„Zostali tu hlavne hráči, ktorí hrávali v minulej sezóne. Zatiaľ som príjemne prekvapení tým, ako chalani pristúpili k tréningom, verím, že to bude pokračovať. Tiež by sme chceli nejaké posily. Mali by sem prichádzať nejakí hráči na skúšky, aktuálne je to mladý univerzálny hráč Roman Jeleník z Brvnišťa. Rád by som určite privítal dvoch či troch skúsenejších hráčov,“ vyjadril sa považskobystrický tréner.

V príprave nie sú starší hráči ako Miroslav Almásy, Pavol Rosina a Róbert Valient, namiesto nich prišla mladá krv v podobe úspešných dorastencov, ktorí nakúkali do kádra už aj v jarnej časti minulej sezóny. Adam Gáborík je na skúške v Púchove. Aktuálne je v kádri 22 hráčov, pričom tréner chce na nový ročník 18 hráčov do poľa a dvoch brankárov. Vágner by rád privítal ešte stopéra a krajného stredopoliara, pričom vhodné posily mieni sledovať po okolí.

Lukáš Bielik vníma zatiaľ pozitívne nového trénera, keď sa mu páčia hlavne tréningy s loptou, pričom si tiež pochvaľuje novú mladú krv v kádri. „Je vtipné, že mám 22 rokov a už sa zaraďujem v kabíne akoby k staršej generácie. Z tých skúseností, ktoré som stihol za štyri roky v mužskej kategórii nazbierať, sa budem snažiť dať všetko mladším chalanom. Máme mladý perspektívny tím, s ktorým sa dá pracovať,“ konštatoval Bielik. Jedným z mladíkov je Andrej Valient, ktorý sa po konci dorasteneckého veku presunul do áčka. „V minulej sezóne som sa medzi mužmi trochu oťukal, ale teraz sa už musím naplno preorientovať na mužský futbal. Budem sa snažiť zaujať trénera, aby som sa prepracoval do základnej zostavy, keďže mám za cieľ hrávať pravidelne,“ vyslovil sa nádejný ofenzívny stredopoliar.

Káder MŠK Považská Bystrica v letnej príprave

Brankári: Tomáš Kováč, Denis Patrnčiak
Hráči v poli: Lukáš Bielik, Matej Bušík, Lukáš Čelko, Patrik Ivanovič, Peter Mazák, Marek Sloboda, Marián Vala, Jozef Zúbek, Filip Otradovec, Jakub Valient, Patrik Vícena, Kristián Masaryk, Andrej Valient, Martin Baránek, Marián Gajdošík, Sebastián Čiernik, Juraj Herco, Jozef Britvík, Eduard Vadovský, Roman Jeleník

Považskobystričanom začala letná príprava: Zábery z tréningu
11
Galéria

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Môže vás zaujímať:

Považskobystri­čanov nasadili medzi najlepších: Straka prezradil svoje prianie

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie