Filip Chudý Hádzaná

Považskobystričania vytiahli tajnú zbraň: Úspešné ťaženie pokračuje! FOTO

V priamom súboji o druhé miesto v tabuľke použili hádzanári Považskej Bystrice svoju železnú rezervu, ktorá ukázala svoju dôležitosť.

Ilustračný obrázok k článku Považskobystričania vytiahli tajnú zbraň: Úspešné ťaženie pokračuje! FOTO
12
Galéria

Kvôli našim pohárovým povinnostiam sa zápas 11. kola Slovnaft Handball Extraligy MŠK Považská Bystrica – HK Agro Topoľčany dohrával v posledný novembrový utorok. Išlo o mimoriadne dôležitý duel, veď to bol priamy súboj o druhé miesto. V 12. minúte to bolo ešte 5:5, no o ďalších 12 minút neskôr už 11:5, čo bol nakoniec rozhodujúci úsek stretnutia. Za spomínaného nerozhodného stavu prišiel prvýkrát v tejto sezóne na ihrisko Anton Hároník, ktorý hneď pomohol útoku aj obrane, čo sa prejavilo na skóre.

Tento náš 27-ročný odchovanec pred touto sezónou druhýkrát prerušil kariéru kvôli zdravotným problémom, no opäť sa na prosbu klubu do kádra už na jeseň vrátil. Pred rokom prvýkrát nastúpil začiatkom októbra proti Šali (30:28), keď vystužil miesto po zranenom Petrovi Tumidalskom. Teraz mu volali v pondelok, keďže klub zrejme do konca roka prišiel kvôli naštiepenému palcu na pravej ruke o Šimona Macháča. V ten istý deň Hároník ešte stihol jeden tréning, no a v utorok už tromi gólmi pomohol k našej výhre 23:21.

„Máme tichú dohodu, že keď budú chalani potrebovať pomoc, tak im pomôžem. Minulú sezónu som nakoniec aj dohral, teraz neviem, ako to bude po novom roku, keďže moja liečba pretrváva. Ale momentálne je manželka v pohode…,“ odpovedal Hároník s úsmevom na otázku, či by chcel v kariére pri dobrom zdraví pokračovať.

Podľa neho rozhodli tento zápas obrany, pričom vyzdvihol aj výkon brankára Motlíka. „Cítil som sa veľmi zle, keďže som nevládal. Bez tréningu to naozaj ide ťažko. Síce som sa individuálne trochu udržiaval, ale skutočné tréningy sú o niečom inom,“ konštatoval navrátilec do zostavy MŠK, ktorého ocenil aj tréner Václav Straka. „Viacerí moji zverenci mali po dvojzápase s Lovčenom zdravotné problémy, ale klobúk dole pred nimi, ako sa zaťali a išli aj cez bolesť. Pomohol nám aj Anton Hároník, ktorý je naša železná rezerva. Prišiel nám pomôcť bez mihnutia oka, pričom zápas mu aj výborne vyšiel.“

Ako ďalej Straka uviedol, do stretnutia pritom išiel s menšou dušičkou. „Mali sme v nohách dva ťažké zápasy, čo sa aj prejavilo, keďže tento duel nemal také tempo a kvalitu, ako tomu bolo cez víkend. Našťastie sme od úvodu získali náskok, ktorý nás držal psychicky hore, čo bol aj ,liekʽ na únavu. Občas som trpel s hráčmi, ale asi na tom nie sme tak zle, keď sme vydržali. Dosiahli sme veľmi cenné víťazstvo, pretože šlo o veľa, čo nás teší,“ uviedol považskobystrický tréner, ktorého tešilo dôležité víťazstvo, no zároveň upozorňuje, že treba naďalej pokorne pracovať, aby sme zvládli ďalšie časti náročného programu, ktorý je pred nami.

Tréner Topoľčian Pavel Farář videl dôvod prehry svojho mužstva v nezvládnutom úvode. „Potom to bolo vyrovnané, aj na počet chýb, ktorých bolo dosť. S 21 strelenými gólmi vonku ťažko možno vyhrať,“ doplnil. Jeho zverenec a zároveň slovenský reprezentant Marek Hlinka so slovami svojho trénera súhlasil. „Prehrali sme si to hlavne v útoku, keď sme sa trápili na postavenú obranu. Išli sme pritom s cieľom vyhrať, no vôbec nám to nevyšlo,“ dodal.

Považská Bystrica zvládla priamy súboj o druhé miesto: Úspešný Hároníkov návrat
12
Galéria

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Môže vás zaujímať:

Legendárna šesťdňová v Považskej a okolí: FOTO spred 40 rokov oživujú spomienky

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie