Filip Chudý Kultúra

Považskobystričania, spríjemnite si nový týždeň: Čo všetko sa chystá?

Záverečná časť októbra so sebou prináša do nášho mesta aj pútavé podujatia. Kde a pri čom sa dá zaujímavo stráviť voľný čas?

Ilustračný obrázok k článku Považskobystričania, spríjemnite si nový týždeň: Čo všetko sa chystá?
Zdroj: TASR

3 dni v Quiberone

22. októbra o 18:30, kino Mier

Film zachytáva trojdňový pobyt slávnej herečky Romy Schneider v rehabilitačnom centre v Quiberone, kde prebieha jej posledné interview pre renomovaný nemecký magazín Stern. Počas týchto dní, sprevádzaná svojou najbližšou priateľkou, odhaľuje pred novinárom a fotografom svoju dušu, a neuvedomujúc si celkom následky spontánnej úprimnosti odpovedí, otvára svoju trinástu komnatu. Nemecká dráma.

Koncert Michala Haringa a Dušana Šujana

23. októbra o 18:00, koncertná sála ZUŠ

Základná umelecká škola M. R. Štefánika hostí koncert violončelistu Michala Haringa a klaviristu Dušana Šujana, na ktorom zaznejú skladby známych autorov.

Odborná prednáška Petra Gregoríka

24. októbra o 10:30, Považská knižnica

Odborná prednáška a prezentácia Petra Gregoríka na tému „Od praslovančiny po dvojhlásku iu alebo Strastiplná cesta slovenských hlások.“ Podujatie je súčasťou projektu ČSR – Čo Sa Robilo-Čo sa Robí.

MABE – Do neba a späť II.

24. októbra o 17:00, MG ART Galéria

MABE je vlastným menom Peter Horniak. Od roku 2013 realizoval viaceré samostatné výstavy – Bratislava, Praha, Kežmarok, Tvrdošín. Jeho diela sú v súkromných zbierkach na Slovensku, v Čechách, v Rakúsku, v Nemecku, v Nórsku, vo Švajčiarsku, v Rusku, Poľsku, Chorvátsku, na Novom Zélande, v Austrálii. Teraz vystavuje v Považskej Bystrici do 23. novembra. Vernisáž výstavy je v stredu

Starý národ – mladý štát

25. a 26. októbra o 9:00, kino Mier

Edukačno – dramatické pásmo o historických udalostiach vzniku 1. ČSR a osobnosti M. R. Štefánika v podaní Ľubice Juríčkovej a považskobystrických gymnazistov. Vzdelávanie je určené pre žiakov základných a stredných škôl.

Zážitková hodina

25. októbra o 10:00, Považská knižnica

„Na slovíčko k susedom, aneb setkání Lichožroutů s Párožrútmi,“ je názov zážitkovej hodiny v Považskej knižnici.

Prvý človek

25. októbra o 18:30, kino Mier

Príbeh Prvého človeka začína v roku 1962, keď Niel Armstrong začal pracovať ako pilot pre NASA a kedy sa musel vyrovnať s osobnou tragédiou, smrťou dvojročnej dcéry na nevyliečiteľnú chorobu. Pre prácu, ktorá predstavovala permanentné dotyky so smrťou, si ťažko mohli v NASA vybrať vhodnejšieho kandidáta. Americká životopisná dráma.

Odhalenie pamätnej tabule

26. októbra o 14:00, Pamätník SNP

V našom meste prebehne slávnostné odhalenie pamätnej tabule k stému výročiu vzniku Československej republiky, ukončenia prvej svetovej vojny a na pamiatku občanov mesta, ktorí v tejto vojne padli.

František a Vojta Nedvědovci

26. októbra o 18:00, kino Mier

Koncert legendy českej folkovej scény Františka Nedvěda so synom Vojtom a s kapelou. 100 minút najkrajších piesní bratov Nedvědovcov.

Hokej: Zápasy Považskej Bystrice

26. a 28. októbra, zimný štadión

Hokejisti Považskej Bystrice odohrajú tento týždeň dve dôležité stretnutia na domácom ľade. V piatok privítame o 18:00 Skalicu a v nedeľu o 17:00 slovenskú 20-ku. Zvládneme tento náročný program?

Futbal: Považská Bystrica – Beluša

28. októbra o 10:00, futbalový štadión

Považskobystričanky odohrajú v nedeľu považské derby, keď privítajú Belušu. Potvrdia úlohu favoritiek duelu?

Považská hitparáda

28. októbra o 15:00, kino Mier

38. kolo obľúbenej pesničkovej súťaže pri príležitosti mesiaca úcty k starším. Hosťom programu budú Silvia a Peter Klimentovci. Hudobný sprievod zabezpečí BONITA a moderátorom bude Pavol Hrobárik.

Jozef Sádecký – Krajinou

Považská knižnica

Považská knižnica v Považskej Bystrici pripravila výstavu fotografií Jozefa Sádeckého s názvom Krajinou. Potrvá v jej priestoroch do 31. októbra.

V krajine drotárie

Považské osvetové stredisko

Výstava je venovaná rodu Jurovatých. Spoločne s ďalšími umelcami predstavia a priblížia svoje tvorivé zručnosti a prácu, ktorých výsledkom sú originálne výrobky a výtvarné diela. Ich úsilie a tvorivá práca dokazujú, že drotárstvo je v našej tradícii zakorenené dostatočne, len jeho pôvodný zvyčajne úžitkový význam sa presúva k tvorivej práci s materiálom. Výstava potrvá do 16. novembra, otvorená je pondelok – piatok od 9:00 – 16:00.

Ľuboš Ďurica: Nepál

Kino Mier

Autorská výstava fotografií považskobystrického autora venovaných Nepálu. Výstava potrvá do 17. novembra a pozrieť si ju môžete nasledovne: pondelok až piatok 8:00 – 16:00, streda 8:00 – 18:00, v sobotu a nedeľu počas podujatí v kine Mier.

Videl som všetky kostoly Slovenska

Vlastivedné múzeum

V rámci Dní európskeho kultúrneho dedičstva sa u nás koná výstava Zdenka Dzurjanina „Videl som všetky kostoly Slovenska“. Výstava formou fotografií, bannerov a veľkoplošnej mapy prezentuje kultúrne bohatstvo sakrálnej architektúry v Slovenskej republike. Výstava potrvá do 15. decembra a pozrieť si ju môžete v pracovné dni od 7:00 do 15:00.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie