Filip Chudý Kultúra

Považskobystričania, spríjemnime si týždeň: Chystajú sa k nám aj Kandráčovci

Druhá časť októbra so sebou prináša do nášho mesta aj pútavé podujatia. Kde a pri čom sa dá zaujímavo stráviť voľný čas?

Ilustračný obrázok k článku Považskobystričania, spríjemnime si týždeň: Chystajú sa k nám aj Kandráčovci
Zdroj: TASR

Chvenie

21. októbra o 18:30, kino Mier

V rodine milovaného brata, syna a manžela Pabla zavládne zdesenie: Pablo sa totiž zamiloval do iného muža a spochybňuje tak všetky hodnoty, ktorými táto hlboko veriaca rodina žije. Navzdory odporu príbuzných sa Pablo nasťahuje k svojmu milencovi, ktorý je úzko spojený s mestskou subkultúrou a vedie úplne inú, oslobodenú existenciu. Filmová dráma.

Konferencia učiteľov Považia

22. októbra o 15:00, KC Cooltajner

Konferencia je určená učiteľom MŠ, ZŠ a SŠ a ďalším pracovníkom v školstve, ktorí majú záujem spoznať zaujímavých hostí, aktívnych kolegov z iných škôl, inšpirovať sa nápadmi a nabiť sa pozitívnou motiváciou.

Strážovské vrchy očami detí

22. októbra o 15:00, ZUŠ IWK

Výtvarná súťaž Strážovské vrchy očami detí bola organizovaná pri príležitosti 30. výročia CHKO Strážovské vrchy a 100 rokov ochrany prírody na Slovensku. Vernisáž výstavy sa uskutoční v utorok.

Stretnutie mamičiek

23. októbra o 9:00, KC Cooltajner

Pravidelné stretnutia slúžia na vzájomnú podporu, poradenstvo v dojčení, nosení detí, starostlivosť o rodinu. Ideálny priestor na hľadanie nových priateľstiev a spriaznených duší.

Ján Hlavatý – Farebné ilúzie

23. októbra o 17:00, MG Art Galéria

Výstava Jána Hlavatého s názvom Farebné ilúzie potrvá v priestoroch galérie na Ulici M. R. Štefánika do 22. novembra. Vernisáž výstavy bude v stredu a galéria potom býva otvorená v utorok až piatok od 11:00 do 16:00.

Paci Pac a kamaráti

23. októbra o 17:00, kino Mier

Jesenné turné obľúbenej dvojice Paci a Pac, ktorí sa hlásia s úplne novou šou, plnou chytľavých pesničiek, veselých postavičiek a krásnych kulís, ktoré vás zoberú do rozprávkového sve­ta.

Hokej: Zápasy Považskej Bystrice

23. a 25. októbra o 18:00, zimný štadión

Hokejisti Považskej Bystrice bojujú o play-off, pričom teraz ich čaká mimoriadne dôležitá séria domácich zápasov. Začnú ju v stredu proti Spišskej Novej Vsi a v piatok privítajú Martin.

Energy Latino Dance s Martou v Cooltajneri

24. októbra o 18:00, KC Cooltajner

Každý štvrtok o 18:00 sa na vás v KC Cooltajner teší Marta Majerčík so svojim Energy Latino Dance, ktoré vás aj v sychravých jesenných dňoch určite zahrejú.

Akadémia Spojenej školy internátnej

25. októbra o 10:00, Spojená škola internátna

Spojená škola internátna v Považskej Bystrici pozýva do svojich priestorov na slávnostnú akadémiu pri príležitosti 60. výročia založenia školy.

Zbaľ sa a poď do Čiernej Hory

25. októbra o 17:30, Vlastivedné múzeum

Prostredníctvom zážitkov a fotografií sa môžete preniesť do Čiernej Hory. Malou krajinou ukrývajúcou skalnaté hory, veľké kaňony, rozkvitnuté horské lúky a čisté modrozelené rieky vás prevedie Jozef Diky.

Zombieland: Rana istoty

25. októbra o 18:30, kino Mier

Kvarteto zabijakov zombie sa po desiatich rokoch vracia do boja! Columbus, Tallahasse, Wichita a Little Rock sa v pokračovaní kultovej hororovej komédie vydávajú na cestu naprieč postapokalyptickou Amerikou. Cestou budú mať dočinenia s novými, vyvinutými druhmi zombie aj ďalšími preživšími, no najväčšou výzvou bude nezblázniť sa z ich svojskej provizórnej rodiny. Hororová komédia USA.

Coolkvíz liga: 2. kolo

25. októbra o 19:00, KC Cooltajner

Druhé kolo druhého ročníka populárnej mestskej kvízovej ligy v KC Cooltajner. Prihlás svoj tím a hraj o tučný bank.

Futbal: Považská Bystrica – Malženice

26. októbra o 14:00, futbalový štadión

Futbalisti Považskej Bystrice musia v boji o postup vyhrávať. A tri body zo šlágra kola by boli zvlásť dôležité.

Zdeněk Izer: Na plný coole

26. októbra o 19:00, kino Mier

Nový program českého komika s jedinečným a nezameniteľným humorom. Tento všestranný umelec vás počas dvoch hodín prevedie smiechom do prasknutia. Nebudú chýbať obľúbené scénky, paródie, výborné vtipy a imitácie populárných českých i zahraničných spevákov a speváčiek. Vystúpenie je obohatené video projekciami, rôznymi zábavnými kostýmami a svetelnými efektami.

Zamknutie náučného chodníka v Milochove

27. októbra o 13:00, SMT v Milochove

Stanica mladých turistov v Milochove privíta podujatie, kde symbolicky zamknú náučný chodník, pričom je pripravený zaujímavý program pre deti.

Basketbal: Považská Bystrica – Žiar nad Hronom

27. októbra o 14:00, telocvičňa SZŠ DSA Rozkvet

Basketbalisti IMC Slovakia Považská Bystrica obnovili seniorský tím, pričom vstup do sezóny im vyšiel parádne, keď porazili Nitru, Levice aj Petržalku. A vo víťaznej sérii chcú pokračovať.

Premiéra filmu Ukradnutý štát v Pov. Bystrici | KC Cooltajner

27. októbra o 17:00, KC Cooltajner

Pozvánka na považskobystrickú premiéru filmu Ukradnutý štát, ktorá sa uskutoční v predvečer výročia vzniku 1. ČSR, dňa 27.10.2019 o 17:00 v KC Cooltajner. Vstupenky v predpredaji cez internet, cena je 4 eurá za osobu.

Kandráčovci: Šaľene turne 2019

27. októbra o 18:00, športová hala

Koncert obľúbenej východoslovenskej hudobnej skupiny. Repertoár tohto telesa je zložený z melódií rôznych kútov Slovenska, so silným akcentom na východoslovenskú, ale i ukrajinskú, rusínsku, či poľskú pieseň. V poslednej dobe do svojho repertoáru Kandráčovci vkladajú hlavne autorské piesne. Práve tie sa tešia u poslucháčov a divákov najväčšej obľube.

Čarovná moc rastlín

Vlastivedné múzeum

Výstava prezentuje čarovný svet byliniek a využitie ich zázračnej moci v ľudovej medicíne pri liečbe rôznych ochorení. Taktiež venuje pozornosť histórii liečivých rastlín a spôsobom ich pestovania a uskladňovania. Osobitná pozornosť je venovaná chráneným liečivým rastlinám, bylinným afrodiziakám a využitiu liečivých rastlín v záhrade. Výstavu potrvá do 22. novembra a pozrieť si ju môžete počas pracovných dní od 7.00 do 14.30 hod.

Roman Ripka: Kráľovstvo Manínov

Kino Mier

Výstava horských fotografií, ktorej autorom je považskobystričan Roman Ripka – milovník hôr, skál a lezenia, člen horolezeckého klubu Manín v Považskej Bystrici. Popri lezení sa od roku 2016 venuje aj fotografovaniu. Najradšej fotí panorámy krajiny a zo športovej fotografie lezenie. Výstava potrvá do 25. novembra a pozrieť si ju môžete v pracovných dňoch od 8:00 do 16:00, v stredu až do 18:00 a počas prevádzky PX Centra.

Sledujte nás aj na našom Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť zaujímavý obsah z Považskej Bystrice a okolia.

Etnologička Katarína Nádaská približuje zaujímavosti o erboch.

Zdroj: Dnes24.sk

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie