Filip Chudý Hádzaná

Považskobystričania spokojní s jeseňou: Mrzia ich len niektoré veci

Hádzanári MŠK Považská Bystrica si aktuálne užívajú voľné dni po náročnej prvej časti sezóny. Sú s ňou spokojní, ale uvedomujú si aj nedostatky. Aké?

Ilustračný obrázok k článku Považskobystričania spokojní s jeseňou: Mrzia ich len niektoré veci
Zdroj: Barbora Talačová

Aktuálne prebieha v hádzanárskej sezóne pre klubové celky zimná prestávka. Počas sviatočných dní majú považskobystrickí hádzanári úplné voľno, príprava na jarnú časť sezóny im začína v úvode januára. Tú jesennú zvládli veľmi dobre, hoci mali počas nej nabitý program, keďže hrajú až tri súťaže.

„V Slovenskom pohári sme postúpili do finále cez Šaľu, čo je úspech a už sa tešíme na finálové stretnutia. Vo Vyzývacom pohári sme odohrali dva veľmi dobré zápasy s kvalitným súperom, postúpili sme do jarnej časti pohárovej Európy, čiže aj tu vládne spokojnosť. Čo sa týka Extraligy, tam bol cieľ postup do HIL-ky, čo sa už podarilo, preto aj v tomto smere je spokojnosť, ako vlastne s celou jeseňou,“ zhodnotil prvú časť sezóny tréner MŠK Václav Straka.

Toho síce mrzeli občasné herné výpadky v niektorých zápasoch, ale ako uviedol, je ťažké udržať formu celú jeseň, zvlášť, keď káder je užší a základná zostava má osem, deväť hráčov. „Mali sme zdravotné problémy, niektorí hráči sú navyše aj zamestnaní, tiež máme študentov, preto v tréningovom procese vznikli nejaké medzery, ktoré by sme potrebovali zlepšiť, aby sme sa mohli lepšie pripravovať,“ povedal Straka o problémoch, ktoré mužstvo na jeseň stretli.

Nespokojnosť vyslovil s domácim a aj vonkajším zápasom s Novými Zámkami, kde podľa Straku prišli minimálne o dva body. Považskobystrický tréner si tiež uvedomuje, že je ešte na čom pracovať, čo sa týka systémových a tiež individuálnych vecí, aby naši hádzanári robili menej chýb. „Bodov sme síce mohli získať aj viac, ale dáva nám to nádej do jarnej časti, aby sme zabojovali o vrchné priečky,“ doplnil Straka.

Podobný názor na jeseň mal aj náš pivot Šimon Macháč, ktorý je v streleckej tabuľke Extraligy po jeseni na šiestom mieste. „Celkovo určite vládne spokojnosť, aj keď nás mrzia zápasy s Novými Zámkami a vonkajší súboj s ŠKP Bratislava, kde sme remizovali. No a tiež je škoda zápasu v Šali, kde sme stále viedli, ale záver nám nevyšiel. Základný cieľ bolo prinajhoršom šieste miesto, no hlavným je byť čo najvyššie, možno aj medaila,“ dodal Macháč.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Môže vás zaujímať:

Novinka v Považskej: Zimný beh, kadiaľ povedie trasa?

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Najčítanejšie