Filip Chudý Hádzaná

Považskobystričania sa posilnili: Ako vyzerá káder pred koncom sezóny?

Aj keď naši hádzanári majú výborne rozbehnutú sezónu, medailový úspech ešte garantovaný nemajú. Aj preto sa rozhodli ešte posilniť.

Ilustračný obrázok k článku Považskobystričania sa posilnili: Ako vyzerá káder pred koncom sezóny?
Zdroj: Barbora Talačová

Táto sezóna Slovnaft handball extraligy sa pomaly dostáva do svojho záveru. Hádzanári MŠK Považská Bystrica ju majú výborne rozbehnutú, no vedenie klubu nechcelo nič nechať na náhodu. Preto na konci prestupového obdobia získalo do konca ročníka z Martina ľavorukého krídelníka Borisa Saitza, ktorý u nás pôsobil aj v minulej sezóne. Káder sa jeho príchodom na túto sezónu uzavrel.

„Oslovili ma, pričom som rozmýšľal, či ponuku prijať, keďže nám toho veľa v osobnom aj pracovnom živote, čiže je to ťažko všetko skĺbiť. Ale povedal som si, že si chcem zahrať play-off a prípadne aj získať nejakú medailu. To ma veľmi poháňa dopredu. No a, samozrejme, tiež som sa vrátil kvôli výbornému kolektívu,“ povedal Saitz.

Tomu hneď po návrate parádne vyšiel zápas proti ŠKP Bratislava, keď v ňom strelil tri góly z troch striel. Navyše prišiel v ideálnom čase, keďže zápas predtým sa zranil náš dovtedy jediný ľavák v kádri Radim Chudoba. Najlepší strelec extraligy nám bude chýbať niekoľko stretnutí, pričom práve Saitz ho na pravom krídle nahradí. „Borisa som chcel do tímu ešte predtým, ako sa zranil Chudoba, pričom hneď na to sa to Radimovi stalo. Som rád, že Boris k nám prišiel a pomôže nám, pretože po Chudobovom zranení je to ešte potrebnejšie,“ vyjadril sa tréner MŠK Václav Straka.

Toho tiež potešilo, že po zdravotných problémoch sa vrátili do zápasového diania aj Martin Kozák a Anton Hároník, pri ňom je to ale trochu so zdravím zložitejšie, aj preto už dvakrát prerušil kariéru. „Hároník nekončí, jeho pauza bola spôsobená zdravotnými komplikáciami, pričom kvôli nim nemôže absolvovať ani celý tréningový a asi aj zápasový program. Ale Tóno má srdce na pravom mieste, chce nám pomôcť, no a keď to pôjde, bude určite pre nás platný hráč,“ uviedol Straka.

V zime sme získali aj reprezentačného krídelníka Martina Briatku, ktorý sa následne nešťastne zranil, ale termín jeho debutu v považskobys­trickom drese sa blíži. „Briatka už začal trénovať, ale ešte nejaké dva-tri týždne potrvá, kým bude stopercentne pripravený,“ prezradil Straka. Nepríjemnou správou je naopak to, že Ľuboš Cifra túto sezónu úplne vynechá, pričom bude musieť absolvovať ďalšiu operáciu.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie