Filip Chudý Hádzaná

Považskobystričania sa nevzdávajú: Tréner chce vidieť pravých chlapov! FOTO

Ak chcú považskobystrickí hádzanári získať v tejto sezóne vytúženú bronzovú medailu, už nemôžu zaváhať. Aký majú na to recept?

Ilustračný obrázok k článku Považskobystričania sa nevzdávajú: Tréner chce vidieť pravých chlapov! FOTO
13
Galéria

Hádzanári MŠK Považská Bystrica síce podali oproti minulému domácemu zápasu lepší výkon, ale paradoxne nepridali druhú výhru v sérii o tretie miesto, keďže tentoraz prehrali s Topoľčanmi 25:28. To znamená, že ak si chcú po dlhých ôsmich rokoch siahnuť na extraligovú medailu, musia vyhrať nielen v sobotu na pôde súpera, ale následne aj budúcu stredu v domácom zápase.

„Ja sa teším na sobotný zápas, hoci sme chceli mať trochu iný scenár. Ale práve toto sú tie skutočné zápasy, keď o niečo ide a vtedy sa ukazujú praví chlapi. My nemáme už kam uhnúť. Síce športová forma, kvalita a pod. sú dôležité, ale v tejto situácii sú dôležitejšie už charakterové vlastnosti,“ povedal tréner MŠK Václav Straka.

Podľa jeho slov boli naši hádzanári v prvom polčase stále o niečo vpredu, hoci ho nakoniec prehrali 12:13. Rozdielový gól padol až po klaksóne, keď sa z deväťmetrového hodu šťastnou tečovanou strelou cez múr presadil Jadroň, čo akoby predznamenalo dej druhého polčasu. Na jeho začiatku hostia ušli na tri góly, pričom tento náskok si udržiavali až do konca, hoci Považskobystričania mali viacero útokov a šancí na jeho zlikvidovanie, lenže zostali nevyužité.

„Mali sme problém s obranou súpera, chýbal nám väčší tlak od spojok. Síce sa to na konci prvého polčasu zlepšilo, ale v druhom polčase sa naše spojky vytratili a my sme sa trápili na postavený útok. K čomu sa pridali nepremenené rýchle protiútoky pod tlakom súperových hráčov, preto sme sa nedokázali dotiahnuť,“ opísal Straka dôvody toho, prečo boli hostia po zmene strán stále o niečo vpredu.

Krídelník MŠK Ľuboš Cifra sa vyjadril, že kvalita zápasov v tejto sérii o tretie miesto stúpa, pričom ju chce ešte raz priniesť do Považskej Bystrice. „Musíme uznať, že Topoľčany boli v stredajšom zápase lepšie, ale zároveň musíme dúfať, že medaily budeme dostávať o týždeň doma. Som presvedčený o tom, že náš tím pre to urobí všetko. Môžeme vyhrať aj na pôde súpera, partia je otvorená. Len teraz si nesmieme navzájom nič vyčítať, práve naopak, musíme sa zomknúť a v sobotu zabojovať,“ doplnil jeden z najskúsenejších považskobystrických hráčov.

Považská Bystrica - Topoľčany (25:28): Zábery z tretieho duelu o bronz
13
Galéria

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Môže vás zaujímať:

Majstrovstvá Slovenska v Považskej: Získajú naši mladíci cenný kov?

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie