Filip Chudý Basketbal

Považskobystričania s novým trénerom: Získali aj posilu zvučného mena

Basketbalisti Považskej Bystrice sú na prahu novej sezóny. V lete nielenže vymenili trénera, ale získali aj výraznú posilu. Aké majú ambície?

Ilustračný obrázok k článku Považskobystričania s novým trénerom: Získali aj posilu zvučného mena
Zdroj: Dnes24.sk

V sobotu 23. septembra štartuje úvodným kolom prvá basketbalová liga. Hráči IMC Slovakia Považská Bystrica na úvod o 18:00 v športovej hale privítajú v považskom derby Academic ŽU Žilina. Počas leta prišlo v našom tíme k zmene na trénerskom poste. Mužov po trojročnej pauze opäť povedie Peter Torda, jeho predchodca Peter Roman sa vracia k mládeži. V minulej sezóne Považskobystričania obsadili konečné šieste miesto, podľa slov nového trénera majú tentoraz vyššie ambície.

„Káder sme mierne obmenili. Jeho gro zostalo rovnaké, no posilnili sme sa o Štefana Sviteka, navyše Adam Samek zostáva natrvalo. Preto je našou ambíciou, aby sme hrali nadstavbu medzi najlepšími, čo sa v minulej sezóne nepodarilo. K tomu budeme chcieť hrať čo najlepšie, potešiť divákov a pohybovať sa na horných priečkach tabuľky,“ povedal staronový tréner tímu Peter Torda.

Výraznou a zvučnou posilou je 40-ročný Štefan Svitek, najlepší basketbalista Slovenska v roku 2003. Odchovanec nášho klubu, ktorý hrával naposledy v Luxembursku, no v minulosti pôsobil aj v prestížnej nemeckej bundeslige, sa rozhodol s rodinou vrátiť domov. „Má vzťah k nášmu klubu, tak sme sa dohodli. Bude pre nás výraznou posilou. Očakávam od neho, že bude takým mentorom pre mladých hráčov. A tiež to, že pomôže na ihrisku aj mimo neho svojimi skúsenosťami, no a samozrejme bodmi,“ uviedol považskobystrický tréner.

Káder ďalej doplnili talentovaní mladíci z vlastnej liahne. „Keďže som trénerom mužov aj juniorov, snažíme sa čo najväčší počet juniorov zapájať do mužských zápasov. Takí traja-štyria budú určite pravidelne zapájaní a počítame s nimi ako platnými hráčmi prvého mužstva,“ prezradil Torda. Ten veľmi neštudoval súperov v lige, no vie o tom, že Žilinčania by k nám mal prísť aj s oporami prvého mužstva, preto v sobotu očakáva ťažký a zaujímavý zápas. Ďalší naši súperi zostanú asi viac-menej v totožnom zložení. No bez ohľadu na ich skutočnú silu, budú chcieť Považskobystričania hlavne doma byť pre každého nebezpeční.

Prvá liga bude mať po novom v základnej časti dve skupiny, naši basketbalisti sú v tej západnej, kde musia skončiť do tretieho miesta, aby postúpili do hornej nadstavby. Prihlásili sa tiež do Slovenského pohára, kde v minulej sezóne došli až do finále jeho kvalifikačnej fázy. Chceli by sa v ňom presadiť aj tento rok, pričom v druhom kole sa stretnú s víťazom súboja Lučenec – Krompachy. Domáce zápasy budú hrávať v sobotu o 18:00 hlavne v športovej hale, ak nebude obsadená nejakým podujatím. Ak budú hrať v daný deň doma hádzanári, basketbalový zápas začne o 20:00.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Môže vás zaujímať:

Obrovský úspech Považskobystričana Rasťa (22): V Európe medzi najlepšími, FOTO

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie