Filip Chudý Kultúra

Považskobystričania, roztočme to v poslednom letnom týždni: Radošinci, jarmok…

Tento týždeň ponúka záverečné letné dni tohto roka, keďže po ňom sa začne oficiálne jeseň. No dovtedy si ešte užime leto!

Ilustračný obrázok k článku Považskobystričania, roztočme to v poslednom letnom týždni: Radošinci, jarmok…
Zdroj: TASR

Afrika na pionieri

16. septembra o 18:30, kino Mier

Prvý slovenský motorkársky Road Movie o ceste piatich Slovákov naprieč africkým kontinentom. 5 cestovateľov, 5 mesiacov na cestách, 15 tisíc kilometrov na jedných z najhorších jednostopových motorových dopravných prostriedkov. Zažite s nami nekonečný pocit slobody, ale aj náročné a nebezpečné situácie, v ktorých sme sa častokrát ocitli.

Pohybové Energy Latino Dance pre deti v Cooltajneri

17. septembra o 16:30, KC Cooltajner

Pre všetky deti v predškolskom veku otvára Marta Majerčík kurz pohybového Energy Latino Dance, ktoré sa budú konať vždy v utorok od 16:30 do 17:30. Zápis detí s ukážkovou hodinou už tento utorok.

RND: Čo sa sníva trpaslíkom

17. septembra o 19:30, kino Mier

Radošinské naivné divadlo. Na pozadí búrlivých, nevyjasnených rodinných vzťahov neúspešného operného speváka, jeho bývalej milenky, večne nespokojnej manželky učiteľky a jej novej zanietenej priateľky nám autor trpkej komédie Čo snívajú trpaslíci Stanislav Štepka ponúka zaujímavú a iste aj vtipnú dramatickú konfrontáciu

Nábor karate

17. a 19. septembra o 18:00, telocvičňa SPŠ (vchod zozadu)

Klub Okinawa Karate Považská Bystrica organizuje nábor, ktorý prebehne počas tréningov v mesiacoch september a október 2019 každý utorok a štvrtok.

Stretnutie mamičiek

18. septembra o 9:00, KC Cooltajner

Pravidelné stretnutia slúžia na vzájomnú podporu, poradenstvo v dojčení, nosení detí, starostlivosť o rodinu. Ideálny priestor na hľadanie nových priateľstiev a spriaznených duší.

Vernisáž výstavy – Tajomné sklo Petronelly Vlhovej

18. septembra o 17:00, MG Art Galéria

Výstava Petronelly Vlhovej s názvom Tajomné sklo potrvá v priestoroch galérie na Ulici M. R. Štefánika do 18. októbra. Vernisáž sa uskutoční v stredu. Galéria býva otvorená v utorok až piatok od 11:00 do 16:00.

Energy Latino Dance s Martou v Cooltajneri

19. septembra o 18:00, KC Cooltajner

Každý štvrtok o 18:00 sa na vás v KC Cooltajner teší Marta Majerčík so svojim Energy Latino Dance, ktoré vás aj v sychravých jesenných dňoch určite zahrejú.

Považskobystrický jarmok

20. septembra o 10:00, centrum mesta

V Považskej Bystrici sa bude konať už 24. ročník tradičného jarmoku, ktorý ponúkne aj tento rok bohatý program. Príďte sa zabaviť do centra mesta.

Hokej: Považská Bystrica – Topoľčany

20. septembra o 18:00, zimný štadión

Hokejisti Považskej Bystrice štartujú novú prvoligovú sezónu. V druhom domácom stretnutí privítajú Topoľčany.

Narodeninová tančiareň

20. septembra o 20:00, KC Cooltajner

Príďte osláviť ukončenie piateho roku pôsobenia Salsa cubana PB a Púchov.

PB Cyklo Pátračka

21. septembra o 15:00, Považská Bystrica

Zostavte svoj tím a príďte prevetrať svoje bicykle a mozgové závity. Pozvánka na hru plnú šifier a zábavných úloh spojených so spoznávaním mesta Považská Bystrica. Na víťazov čakajú zaujímavé ceny. Vstup voľný. Potrebná výbava: bicykle + v tíme aspoň jeden smartphone s prístupom na internet a fotoaparátom.

Futbal: Považská Bystrica – Beluša

21. septembra o 15:30, futbalový štadión

Futbalisti Považskej Bystrice chcú postúpiť do druhej ligy. Po zlom úvode sezóny začali konečne vyhrávať, pričom výhra sa od nich očakáva aj v považskom derby proti Beluši.

Vezmi si ma – Považská Bystrica

21. septembra o 15:30, fontána pri kine Mier

Ak ťa hnevá neporiadok v okolí, rozhádzané odpadky v meste či prírode a chceš s tým niečo urobiť, tak príď k fontáne pri kine Mier. Príď si vypočuť zábavno – edukačnú talk show o voľne pohodenom odpade a správnom triedení. Po jej skončení sa pôjde upratať neporiadok v Treťohornom par­ku.

Hádzaná: Považská Bystrica – Topoľčany

21. septembra o 18:00, športová hala

Považskobystrickí hádzanári privítajú v domácom prostredí Topoľčany. Potvrdia úlohu favorita?

Štart 2. ročníka Coolkvíz ligy v Cooltajneri

21. septembra o 18:00, KC Cooltajner

V sobotu 21. septembra o 18:00 odštartuje druhé kolo populárnej mestskej kvízovej ligy v KC Cooltajner.

Rambo: Posledná krv

21. septembra o 18:30, kino Mier

John Rambo sa konečne vrátil domov. Usadil sa na ranči v Arizone a démonov zo svojej zabijackej minulosti sa snaží vyhnať pokojným životom kovboja v americkom zapadákove. Nájde si aj niekoľko ľudí, ktorých má rád a na ktorých mu záleží. Má šancu dosiahnuť vnútorný pokoj. A práve obyčajný pocit, že má konečne pre čo žiť, ho neľútostne vráti tam, odkiaľ sa snaží utiecť. Do sveta zabíjania. Americký akčný film.

Futbal: Považská Bystrica – Oravský Podzámok

22. septembra o 10:00, futbalový štadión

Futbalistky Považskej Bystrice nastúpua na zápas druhej ligy, v ktorom privítajú tabuľkového suseda z Oravy.

Divadielko Maťo | Ministerstvo nápadov v Cooltajneri

22. septembra o 17:00, KC Cooltajner

V nedeľu sa v KC Cooltajner predstaví Divadielko Maťo so svojím Ministerstvom nápadov. Vstupné pre deti je zdarma.

Plačlivô

22. septembra o 17:00, ZUŠ Imra Weinera Kráľa

Divadelné predstavenie. Tragický príbeh rodiny pastiera žijúcej v roháčskych horách, ktorý svojou emotívnosťou ukazuje život našich predkov, úzke spojenie života človeka s prírodou a krásu slovenských tradícií, ktorých odkaz nachádzame aj v dnešnej modernej dobe. Predstavenie vzniklo na motíve slovenskej povesti Roháčske plesá.

Angry Birds vo filme 2

22. septembra o 16:00, kino Mier

Okrem vtáčieho Píplandu a sveta ich úhlavných nepriateľov Krochkáčov existuje aj záhadný tretí ostrov, ktorého obyvatelia predstavujú pre všetkých novú hrozbu. Ak sa chcú zachrániť, musia sa odvekí súperi spojiť a spolupracovať. Z najhorších nepriateľov je tak ešte horší tím… Animovaná komédia.

Ad Astra

22. septembra o 18:30, kino Mier

Brad Pitt putuje na vonkajší okraj slnečnej sústavy, aby zastavil hrozbu pre život na Zemi. Objavuje tam tajomstvá, ktoré spochybňujú povahu ľudskej existencie a naše miesto vo vesmíre. Americké sci-fi.

Martin Golej: Potulky

Kino Mier

Výstava fotografií člena fotoklubu Fénix pri Považskom osvetovom stredisku v Považskej Bystrici. Výstava potrvá už len do 18. septembra a pozrieť si ju môžete v pracovných dňoch od 8:00 do 16:00, v stredu až do 18:00 a počas prevádzky PX Centra.

Dmitrij a Viktória Levinovci: Svet okolo nás

Kino Mier

Výstava obrazov ruských maliarov. Výstava potrvá do 30. septembra a pozrieť si ju môžete v pracovných dňoch od 8:00 do 16:00, v stredu až do 18:00 a počas podujatí v kine Mier.

Čarovná moc rastlín

Vlastivedné múzeum

Výstava prezentuje čarovný svet byliniek a využitie ich zázračnej moci v ľudovej medicíne pri liečbe rôznych ochorení. Taktiež venuje pozornosť histórii liečivých rastlín a spôsobom ich pestovania a uskladňovania. Osobitná pozornosť je venovaná chráneným liečivým rastlinám, bylinným afrodiziakám a využitiu liečivých rastlín v záhrade. Výstavu potrvá do 22. novembra a pozrieť si ju môžete počas pracovných dní od 7.00 do 14.30 hod.

Sledujte nás aj na našom Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť zaujímavý obsah z Považskej Bystrice a okolia.

Napr. v Žiline sa zabávali aj na dni polície

Video: TASR videoservis / Zdroj: Dnes24.sk

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie