Filip Chudý Basketbal

Považskobystričania pred dôležitým duelom: Doma potrebujú vyhrávať

Považskobystrickí basketbalisti privítajú súpera, s ktorým bojujú o postup do hornej skupiny. Čo pred dôležitým zápasom prezradil ich tréner?

Ilustračný obrázok k článku Považskobystričania pred dôležitým duelom: Doma potrebujú vyhrávať
Zdroj: IMC Slovakia Považská Bystrica

Basketbalisti IMC Slovakia Považská Bystrica sa po víťazstve 84:71 v považskom derby nad Žilinou, ktorej tým pripravili vôbec prvú prehru v sezóne, predstavia v rámci 1. ligy opäť v domácom prostredí. No tentoraz nie v športovej hale, ale v telocvični VIII. ZŠ na Rozkvete. Tam v sobotu o 17:00 privítajú Žiar nad Hronom.

Podľa slov trénera Považskobystričanov Petra Romana čaká jeho zverencov veľmi dôležitý zápas z pohľadu výsledku. „Žiar nad Hronom je totiž náš tabuľkový sused a pravdepodobne aj s ním budeme bojovať o prvú päťku, ktorá zaručuje postup do hornej skupiny,“ vyjadril sa Roman.

Doma potrebujú vyhrávať

Tréner našich basketbalistov tiež prezradil, že by chceli nadviazať na dobrý výkon z ostatného domáceho zápasu so Žilinou. Lenže tentoraz tímu nebudú k dispozícii pendlujúci hráči z Nitry Adam Samek a Adam Štefek, ale zvyšok kádra by mal byť pripravený na zápas.

„Hráme doma a v domácom prostredí potrebujeme vyhrávať, pretože vonku sa nám hrá ťažšie, čo platí všade na Slovensku. Z toho dôvodu by sme sa chceli víťazne naladiť na sériu vonkajších stretnutí,“ povedal Peter Roman.

Považskobystričania totiž následne hrajú štyri ligové zápasy za sebou vonku a doma sa predstavia až 17. decembra proti Trnave. Malou výhodou v sobotnom zápase môže byť to, že sa hrá na mieste, kde prakticky všetci naši hráči vyrástli a dokonale prostredie v telocvični na Rozkvete poznajú. „Uvidíme, v akej zostave príde Žiar nad Hronom, keďže oni používajú zas niektorých hráčov z Handlovej. Takže je tu malý otáznik nad tým, s kým k nám Žiarčania pricestujú na zápas, na ktorý pozývam všetkých fanúšikov,“ dodal Roman.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Môže vás zaujímať:

Považskobystri­čania jesennými majstrami: Plány na zimu už pripravené

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie