Filip Chudý Hádzaná

Považskobystričania poznajú pohárového súpera: Tréner chce vyhrať nielen s ním

Hádzanári Považskej Bystrice sa dozvedeli meno prvého súpera v Slovenskom pohári. Tréner Václav Straka má teraz v hlave niečo iné.

Ilustračný obrázok k článku Považskobystričania poznajú pohárového súpera: Tréner chce vyhrať nielen s ním
Zdroj: Barbora Talačová

Vyžrebovali osemfinálové dvojice Slovenského pohára v hádzanej mužov aj žien. Zraky Považskobystričanov smerovali hlavne do osudia mužskej kategórie, v ktorom sa nachádzal aj lístok s MŠK Považská Bystrica. Žreb rozhodol o tom, že naši hádzanári pocestujú na osemfinálový duel na pôdu klubu HK Vajnory, hrať sa bude 13. septembra o 18:00 v Modre. Vajnory sú účastníkom druhej najvyššej súťaže, ale vo svojom kádri majú niekoľko bývalých extraligových hrá­čov

„Takéto veci človek nemôže ovplyvniť. Tento súboj bude pred dôležitým domácim ligovým stretnutím s Novými Zámkami, ale súper je na tom podobne. Berieme to ako zápas, v ktorom musíme postúpiť, to je naša povinnosť, no a tiež sa zároveň pripraviť na následný zápas,“ povedal k žrebu Slovenského pohára tréner MŠK Považská Bystrica Václav Straka.

Ten zároveň prezradil, že ešte sa uvidí, s akou pôjdu do Vajnor taktikou, či prípadne dostanú šancu aj ďalší hráči hneď od úvodu. „Teraz máme v hlave sobotný zápas v Topoľčanoch, stratégiu na Vajnory budeme riešiť potom. Ale hráči širšieho kádra by mali dostať šancu,“ vyslovil sa Straka, ktorého plánom je v Topoľčanoch vyhrať. „Chalani sa už na zápas tešia, pripravujeme sa na súpera a urobíme všetko preto, aby sme tam zvíťazili. Detaily, ako to chceme dosiahnuť, prezrádzať nebudem,“ vyjadril sa Václav Straka.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Môže vás zaujímať:

Považskobystrické tribúny v nadšení: Excelentný výkon novej posily

Považskobystrickí hádzanári majú jasné ciele: Zmeny nielen v hráčskom kádri

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie