Filip Chudý Rôzne

Považskobystričania, poznačte si: V týchto dňoch nám môže zazvoniť nečakaný hosť

Počas najbližších dní môžu zazvoniť aj u vás doma. Z akého dôvodu? Čítajte viac.

Ilustračný obrázok k článku Považskobystričania, poznačte si: V týchto dňoch nám môže zazvoniť nečakaný hosť
Zdroj: Dnes24.sk

Štatistický úrad Slovenskej republiky (ŠÚ SR) pravidelne realizuje zisťovanie údajov pre štatistiku rodinných účtov. Takéto zisťovanie sa uskutoční aj v roku 2018, o čom informuje ŠÚ SR na svojej stránke. Jeho účelom je získať informácie o štruktúre, výške a vývoji príjmov fyzických osôb v rôznych typoch domácností.

Výsledky zisťovania sa využijú na zabezpečenie potrieb informačného systému ŠÚ SR, požiadaviek ministerstiev a štátnych organizácií, osobitne na poskytnutie údajov na účely posudzovania úprav súm životného minima. Na Slovensku bolo do zisťovania pre rok 2018 vybraných viac ako 150 obcí, medzi nimi aj domácnosti z Považskej Bystrice.

Do zisťovania je zaradených viac ako 2 090 domácností, pričom to sa uskutoční sa od 1. februára do 30. apríla. V tomto období vybrané domácnosti v Považskej Bystrici navštívi pracovník poverený funkciou opytovateľa, ktorý je povinný preukázať sa osobitným poverením.

„Individuálne odpovede sa nebudú zverejňovať a Štatistický úrad SR zodpovedá v plnej miere za ochranu získaných dôverných údajov, ktoré bude publikovať výlučne v anonymizovanej forme,“ dodáva ŠÚ SR.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie