Filip Chudý Hádzaná

Považskobystričania po ťažkej prehre vstali: Pomohol Biel a hlavne tribúny! FOTO

Po tvrdom vypadnutí z európskej scény čakala na hádzanárov MŠK Považská Bystrica ťažká skúška, ktorú dokázali zvládnuť. Čo na hovoria?

Ilustračný obrázok k článku Považskobystričania po ťažkej prehre vstali: Pomohol Biel a hlavne tribúny! FOTO
13
Galéria
Zdroj: Barbora Talačová

Hádzanári Považskej Bystrice v sobotu úspešne zakončili nahustený program, keď za 15 dní odohrali päť zápasov, do čoho treba pripočítať aj náročnú cestu z Holandska, pričom im pri regenerácii vypadnutie z Vyzývacieho pohára veľmi nepomohlo. A hoci mali výrazne ťažší program ako Topoľčany, vo veľmi dôležitom zápase nielen v boji o play-off, ale zároveň aj v priamom súboji o tretie miesto, dokázali nad nimi triumfovať 31:23.

Podľa slov trénera MŠK Václava Straku mal tento zápas všetky prvky play-off a bojovalo sa v ňom o každý kúsok ihriska. „Na začiatku sme neboli dostatočne agresívni v obrane, preto bolo vysoké polčasové skóre 20:17. Ale postupom času sme obranu zlepšili, z toho sme mali prechod do útoku, vďaka čomu sme pred prestávkou získali náskok,“ povedal Straka s tým, že v druhom polčase pokračovali vo výbornej obrane a chalani išli za víťazstvom.

„Mali sme síce bez pochýb náročný program, ale hráči sú pripravení dobre. Ešte dôležitejšia je ale v tomto smere psychika. My sme mali dobrú sériu pred pohárovou odvetou v Holandsku, ktorá nás dala dole, ale náš tím počas nesledujúceho týždňa vstal,“ vyjadril sa považskobystrický tréner k dôležitým výsledkom v Hlohovci a doma s Topoľčanmi.

Straka považoval za jeden z rozhodujúcich momentov sobotného duelu aj výkon brankára Martina Biela, ktorý sa dostal do brány namiesto Radka Motlíka už na konci prvej desaťminútovky, ale následne ani Biel sa takmer 10 minút nevedel poriadne chytiť. „Pri brankároch je to vždy tak, že si potrebujete chytiť jednu – dve lopty a potom to už ide. Lebo ak dostanete päť rýchlych gólov za sebou, je jasné, že ste v nepohode. No ak sa začne brankárovi dariť, následne všetko do seba zapadne a aj obrana začne veriť brankárovi a naopak,“ konštatoval Biel.

Podľa neho sme následne v druhom polčase vďaka zlepšenej defenzíve ukázali našu najväčšiu zbraň, ktorou je druhá vlna. „Tam sme to rozbalili a ušli súperovi na sedem – osem gólov,“ uviedol Biel s tým, že sa ako hrdina necíti, hoci práve jeho najviac tribúny oslavovali a takmer po každom jeho dobrom zákroku, ktorých bolo viacero, skandovali jeho meno. „Ja sa ako hrdina necítim, aj keď ma tribúny oslavovali. Na ihrisku je totiž v jednej chvíli sedem hráčov, pričom tvoríme tím. Je to tímové víťazstvo, nie moje,“ vyslovil sa náš brankár.

Tento súboj mal viacero pozitív, a to nielen tú, že našich hádzanárov priblížil nielen k play-off, ale aj k čo najlepšej priečke po základnej časti, hoci v šatni sú toho názoru, že treba ísť zápas od zápasu a nepozerať sa na tabuľku. „Veľmi ma potešila návšteva. Ukázalo sa, že fanúšikovia pri nás stoja. Sme radi aj kvôli nim, že sa vyhralo a ďakujeme im za podporu, pričom sme radi, že sme sa im odvďačili víťazstvom. Ešte ich určite budeme potrebovať,“ zložil kompliment smerom k považskobys­trickým tribúnam Václav Straka.

Dôležitá výhra Považskej Bystrice: Zábery zo zápasu s Topoľčanmi
13
Galéria
Zdroj: Barbora Talačová

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Môže vás zaujímať:

Sympatická Považskobystričanka reprezentuje Slovensko: Aké má Lucia ambície?

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Najčítanejšie