Filip Chudý Basketbal

Považskobystričania ovládli derby: Potešila ich aj situácia na tribúnach

Považské derby pod deravými košmi patrilo našim basketbalistom. Kde videli príčiny výhry tréner a jeho zverenci?

Ilustračný obrázok k článku Považskobystričania ovládli derby: Potešila ich aj situácia na tribúnach
Zdroj: Milan Kováčik

Považskobystrickí basketbalisti dosiahli druhú výhru v tomto prvoligovom ročníku, ktorá bola navyše veľmi cenná, keďže v Považskom derby zdolali Žilinu 84:71, čím svojmu súperovi pripravili vôbec prvú prehru v sezóne. „Dosiahli sme víťazstvo, ktoré vzhľadom k doterajšiemu priebehu sezóny môže byť v konečnom tabuľkovom zúčtovaní mimoriadne cenné,“ povedal hráč IMC Slovakia Považská Bystrica Andrej Péli.

Podľa jeho slov si každý hráč zodpovedne zastal svoju úlohu, čo sa na stretnutí odrazilo. Trénera tímu Petra Romana mrzeli niektoré chyby pri rozohrávke, keďže inak mohli mať podľa jeho názoru nad zápasom neustálu kontrolu, ale spokojnosť uňho prevládala.

„Začiatok bol nervózny, ale potom sa hral dobrý prvoligový basketbal. Okrem pár chybičiek som spokojný s výkonom, aj s tým, že bolo v hľadisku viac fanúšikov, než na nás chodí zvyčajne, pričom tí vytvorili hlavne v druhom polčase dobrú atmosféru,“ pochvaľoval si podporu z tribún Peter Roman, ktorý sa fanúšikom poďakoval, pričom dúfa, že sa to stane pravidlom.

Veria v zlepšenie

V podobnom duchu sa vyjadril aj Andrej Péli. „Pevne verím, že víťazstvo je najlepšou pozvánkou na ďalšie domáce súboje. V nich by sme radi odstránili najmä zbytočné nevynútené chyby, čím by náš herný prejav ešte výraznejšie napredoval,“ vyjadril sa Péli. Prakticky totožný názor mal aj tréner, ktorý si víťazstvo váži. „Videl som niekoľko zlepšených výkonov oproti predchádzajúcemu obdobiu, preto verím, že v tom budeme pokračovať,“ konštatoval Peter Roman.

Ten tiež ocenil prínos posíl, keď Adam Štefek pomohol pod oboma košmi a pripísal si 14 doskokov a Adam Samek s Daliborom Peťovským pre zmenu pomohli rozohrávke. „Bol to určite náš najlepší výkon v sezóne, k čomu nám pomohli aj noví hráči. Mali sme vďaka nim väčší pokoj na rozohrávke a tiež väčšiu silu pod košom. No na našom hernom prejave musíme ďalej pracovať. Ale takáto výhra, navyše v derby, nám k tomu môže len pomôcť,“ dodal hráč IMC Slovakia Martin Hrebičík.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Môže vás zaujímať:

Mladí basketbalisti z Považskej Bystrice s krásnym úspechom: Takto ho videl kapitán tímu Martin (18)

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie