Filip Chudý Hádzaná

Považskobystričania nemohli spať: Pikantný pohárový žreb pre Borisa Saitza

Hádzanári MŠK Považská Bystrica spoznali svojho pohárového súpera. No viac sa aktuálne koncentrujú na najbližší zápas. Kvôli čomu nemohli spať?

Ilustračný obrázok k článku Považskobystričania nemohli spať: Pikantný pohárový žreb pre Borisa Saitza
Zdroj: Barbora Talačová

V Bratislave vyžrebovali dvojice štvrťfinále Slovenského pohára hádzanárov. MŠK Považská Bystrica pocestuje na pôdu MHáK Martin, čo je jediné mužstvo z nižšej súťaže, ktoré ešte zostalo v hre. Hrať by sa malo 26. októbra, v prípade remízy rozhodne o postupujúcom hneď rozstrel zo značky pokutového hodu.

Čítajte tiež: Považskobystri­čanov čaká dôležitý týždeň: Zdravotné problémy pretrvávajú

A hoci sa na prvý pohľad zdá, že Považskobystričanov čaká najľahší možný súper, zdanie môže klamať, o čom sa v osemfinále presvedčili hádzanári ŠKP Bratislava, ktorých Martinčania porazili jednoznačne 42:30.

Zaujímavý žreb

Pikantný žreb to je hlavne pre našu letnú posilu Borisa Saitza. Tento ľavoruký krídelník k nám prišiel práve z Martina, ktorý ho vychoval. „Pred žrebom som vôbec nemyslel na to, že by sa niečo také mohlo stať. Je to zaujímavý žreb, po ktorom som mal zvláštny pocit, keďže budem hrať vlastne proti svojim. Už mi aj chalani z Martina písali a začali sa nejaké podpichovačky,“ prezradil Saitz.

„Martin má veľmi dobre zložený tím. Vrátil sa im Vlado Buvala, majú výborného Islanďana a tiež dvoch Nórov. Sú trochu nevyspytateľní, keďže vedia zahrať výborne, ale aj horšie. Ak im ešte zachytajú brankári, môžeme tam mať ťažký zápas,“ povedal Boris Saitz s tým, že receptom na pohárový úspech bude dobrá obrana na čele s brankárom a rýchle protiútoky z prvej a druhej vlny.

Nemohli spať

No teraz sa viac ešte sústredí na sobotný domáci ligový zápas proti Šali, ktorý prichádza tesne po utorkovej prehre 30:36 s Novými Zámkami. „Príprava na Šaľu prebiehala konštantne. Rozobrali sme si chyby proti Novým Zámkom, ktoré sa už nesmú opakovať. Na duel so Šaľou sa tešíme, chceme ukázať, že vieme hrať dobrú hádzanú a každopádne chceme vyhrať,“ vyjadril sa Saitz.

Podľa jeho slov už utorňajší nevydarený zápas hodili v mužstve za hlavu. „Aj tréning už bol uvoľnenejší, nebolo na ňom zbytočné napätie. Čo som sa rozprával s chalanmi, tak niektorí po zápase s Novými Zámkami v noci nemohli spať, keďže nad tým rozmýšľali. Mňa to štvalo ešte aj na ďalší deň, nevedel som to dostať z hlavy. Ale už je to v poriadku, hoci ten zápas nás veľmi mrzel,“ dodal náš krídelník.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Môže vás zaujímať:

Považskobystri­čanky v svetovej špičke: Tomu sa hovorí medailová žatva, FOTO

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie