Filip Chudý Hádzaná Video

Považskobystričania nedohrali zápas: Kluby však dohodli výsledok, VIDEO a FOTO

Nadstavbová časť hádzanárskej extraligy skončila pre Považskú Bystricu netradične, resp. možno ešte ani neskončila…

Stredajšie stretnutie 10. kola Slovnaft handball extraligy mužov skupiny o 1.-6. miesto MHK Piešťany – MŠK Považská Bystrica nedohrali pre technické problémy v hale, ktoré spôsobil výpadok elektrického prúdu. Po približne 29 minút hry za stavu 12:14, keď boli v útoku Považskobystri­čania, vypadol vo veľkej časti kúpeľného mesta elektrický prúd, pričom ten sa nepodarilo v športovej hale obnoviť ani po hodine, preto rozhodcovia zápas predčasne ukončili.

„Ani po stanovenej čakacej dobe elektrina nenabehla, a tak ho predčasne ukončili. Domáci mali navrhnúť náhradný termín, ale keďže to bolo posledné kolo a výsledok by už nemal vplyv na nič podstatné, zástupcovia oboch klubov sa dohodli, že stav z času prerušenia súboja zostane v platnosti. Hostia z Považia by mali vyhrať 14:12, ale ešte to musí schváliť športovo-technická komisia SZH,“ píše sa na stránke hádzanárskeho zväzu.

MŠK Považská Bystrica bez ohľadu na to, ako kompetentní nakoniec o tomto zápase rozhodnú, obsadí v tabuľke druhé miesto. Najbližší súťažný zápas, ak sa teda nebude dohrávať či opakovať súboj v Piešťanoch, nás teda čaká v semifinále play-off v sobotu 27. apríla doma proti Šali. MHK Piešťany zas obsadili po nadstavbe piate miesto a čakajú ich súboje o Ligový pohár (skupina o 5.-8. miesto). V súťaži teraz nasleduje reprezentačná prestávka, ktorú vyplní aj zápas Slovensko – Taliansko v Považskej Bystrici (nedeľa 14. apríla o 17:00).

V poslednom stretnutí nadstavby sa po dlhodobom zranení dostal na považskobystrickú zápasovú súpisku aj 19-ročný Eduard Valášek, ktorý v minulej sezóne odohral za náš prvý tím dva pohárové duely proti ŠKP Bratislava. Ale táto naša spojka sa prvých extraligových minút ešte nedočkala, keďže v odohranej časti stretnutia Valášek nenastúpil.

Na videu si môžete pozrieť, ako tréner Piešťan Martin Nedorost objasnil situáciu.

MHK Piešťany – MŠK Považská Bystrica 12:14 – nedohrané

MHK: Kapša, Meluš, Drahovský – Minarovský 3, Bočkay 1, Michalka 3/1, Laho, Szapu, Polakovič 4/2, Majerník, Kotula, Macek, Stano, Halo 1, Jaššo
MŠK: Biel, Kovačin – Pupík, Macháč 1, Sloboda, Ivanicja 3, Kardoš, Jurák 4, Tumidalský, Briatka 1/1, Zábavčík, Vallo 2, Hároník, Valášek, Gardian 3, Lovíšek
Rozhodovali: Oťapka – Zubo, vylúčení: 2 – 0, 7 m hody: 4/3 – 2/1

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Duel Piešťany - Považská Bystrica nedohrali pre výpadok elektriny: Zábery z neho