Futbal

Považskobystričania na prvoligových trávnikoch: Ako sa im darilo cez víkend?

Jarné časti futbalových súťaží sú už v plnom prúde, pričom my sme sa pozreli na to, ako sa tento víkend darilo odchovancom Považskej Bystrice doma a v zahraničí.

Ilustračný obrázok k článku Považskobystričania na prvoligových trávnikoch: Ako sa im darilo cez víkend?

V našej najvyššej futbalovej súťaži momentálne pôsobí z považskobys­trických odchovancov iba Peter Orávik. A hoci patrí medzi najväčšie opory Zlatých Moraviec, vo včerajšom stretnutí proti Slovanu (0:0) nenastúpil a nebol ani na lavičke, presný dôvod špecifikovaný ne­bol.

V poľskej Ekstraklase považskobystrický futbal zastupuje stredopoliar Anton Sloboda. Ten sa síce z jesenných zdravotných problémov dostal a už odohral na jar niekoľko minút, ale v Gliwiciach ďalšie nepridal, možno aj preto jeho Bielsko-Biala prehrala na pôde druhého mužstva tabuľky 2:1.

Naši odchovanci tak hrali cez víkend iba v českej najvyššej súťaži. Brankár Teplíc Martin Chudý síce nedostal gól od najlepšej ofenzívy v súťaži, ktorú má Mladá Boleslav, ale keďže ho nedali ani jeho spoluhráči, stretnutie skončilo bez gólov.

„Za dnešný výkon by sme si zaslúžili tri body, makali sme, ale nepadlo to tam. Verím, že o týždeň v Ostrave výkon zopakujeme a šťastie sa k nám prikloní,“ povedal Chudý pre svoju oficiálnu stránku na facebooku.

Krídelník Tomáš Brigant nastúpil na záverečné tri minúty v Uherskom Hradišti proti Slovácku, ale prehru Brna 2:1 už odvrátiť nedokázal.