Filip Chudý Šport Iné športy

Považskobystričania na prahu sezóny: Idú do nej s novým trénerom aj posilami

Považskobystrickí hokejbalisti zaznamenali v minulej sezóne svoj historický úspech. Aké majú ambície a čo sa udialo v letnej prestávke?

Ilustračný obrázok k článku Považskobystričania na prahu sezóny: Idú do nej s novým trénerom aj posilami
Zdroj: Dnes24.sk

Hokejbalisti HBK PROTEF Považská Bystrica získali v minulej sezóne historickú bronzovú medailu a tiež sa premiérovo stali víťazmi základnej časti hokejbalovej extraligy. Obhajovať tieto pozície budú už s novým trénerom, ktorým sa stal Simon Teska. Ten nahradil trénerskú dvojicu Tomáš Regec – Juraj Firit. „Regec nepokračuje zo súkromných dôvodov. Pri Firitovi bolo dopredu jasné, že nám príde pomôcť len po konci hokejovej sezóny a išlo tak len o dočasné riešenie. My sme sa teda museli zariadiť, pričom sme z vlastných radov vytiahli Tesku, ktorému zdravotné problémy nedovolili ďalej hrať. Sám ale chcel zostať pri tíme, preto sme mu dali šancu. V tréningoch to vyzerá zatiaľ dobre, ale zápasy odhalia viac,“ povedal manažér klubu Martin Kolek.

Čo sa týka zmien v hráčskom kádri, tie boli minimálne. Problémy s kolenom z neho vyradili spomínaného Simona Tesku, inak minulosezónny káder zostal podľa slov klubového manažéra pokope. Navyše ho ešte posilnil Lukáš Balušík, ktorý žal úspechy v považskobys­trickej mestskej lige. A druhou posilou je Patrik Zicho zo Žiliny.

„Nikto v klube teraz nerieši medailové ambície. Na začiatku sezóny sme si dali za cieľ postup do play-off, no a tam sa už ďalej uvidí, čo bude,“ vyjadril sa Kolek.

Ten ďalej uviedol, že zatiaľ ťažko odhadovať, kde by sme sa mohli v tabuľke pohybovať, keďže informácií o ostatných mužstvách veľa nie je. „Až po nejakých piatich kolách, keď sa situácia utrasie, budeme vedieť povedať, že kto má akú silu. V tejto chvíli ťažko predpovedať,“ ozrejmil. V minulých dvoch ročníkoch sa Považskobystričanom ale v základnej časti mimoriadne darilo. V sezóne 2016/17 v nej skončili štvrtí a v tej minulej ju vyhrali. Ide o dve najlepšie umiestnenia v klubovej histórii.

Cestu za obhajobou týchto pozícií začnú v prvom kole doma proti Kežmarku, ktorí privítajú v sobotu 8. septembra o 13:00. „Pauza bola dlhá, ale chalani trénovali poctivo. Za ostatný mesiac mali poriadnu zaberačku, navyše skoro všetci z nich ešte aj individuálne trénujú. Preto sa už nevieme dočkať prvého zápasu. Verím, že do novej sezóny vykročíme tou správnou nohou,“ dodal Kolek, ktorý sa už teší na fanúšikov a ich podporu, pričom verí, že im urobia radosť aj počas tejto sezóny.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie