Rôzne

Považskobystričania, na letné kúpalisko zabudnite: Mesto ho neotvorí!

Považskobystrické letné kúpalisko tento rok neotvoria. Nahradiť ho môže plaváreň, aj to je však otázne.

Ilustračný obrázok k článku Považskobystričania, na letné kúpalisko zabudnite: Mesto ho neotvorí!
Zdroj: Dnes24.sk

Letné kúpalisko v Považskej Bystrici počas tohto leta neotvoria. Po uvoľnení opatrení dostali v meste zelenú vonkajšie športoviská, vnútorné športoviská môžu využívať iba športové kluby. Informoval o tom primátor mesta Karol Janas (SMER-SD, SNS, SZ).

Náhradou plaváreň?

„Vonkajšie športoviská budú otvorené už pre všetky druhy športov, naďalej však bez šatní a obecenstva. Keďže od 1. júna sa otvárajú aj školské zariadenia, chceme sprístupniť pre záujemcov aj ich športové areály,“ uviedol Janas. Radnica zatiaľ podľa neho neotvorila krytú plaváreň, na neotvorení letného kúpaliska sa dohodol krízový štáb.

„Ak by hlavný hygienik dovolil väčšie akcie na športoviskách, ako sú plavárne či akvaparky, tak by sme otvorili mestskú plaváreň a tiež pláž, ktorá sa nachádza v jej blízkosti,“ doplnil primátor.

Lenže…

Tu však treba uviesť, že Mestská pláž pod komínom na svojej facebookovej stránke už 20. mája informovala, že 31. mája otvárajú. „Každý deň bez dažďa od 15.00 h do 20.00 h. V iných hodinách len na objednávky,“ oznámili.

Navyše všetky vonkajšie i vnútorné športoviská budú otvorené od budúcej stredy, teda od 3. júna. Informoval o tom premiér Igor Matovič (OĽaNO) po pondelkovom stretnutí konzília odborníkov. Opatrenia by sa mali týkať aj plavární.

Kultúrne leto iba takto?

Ako dodal, mesto chce Považskobystričanom priniesť aj kultúrne leto, na ktoré boli v centrálnej mestskej zóne zvyknutí. Program plánujú zostaviť z umelcov, súborov a divadiel z mesta či regiónu. „Chceme, aby si ľudia oddýchli a zabavili sa počas letných mesiacov,“ pripomenul Janas.

Ďalšie zaujímavosti z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24 a Facebooku.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR/Dnes24.sk

Tento článok nie je možné komentovať.

Rýchle správy

Najčítanejšie