Filip Chudý Hádzaná

Považskobystričania majú vysoké ciele: Pomôcť naplniť ich má aj nová posila

Nová hádzanárska sezóna prichádza. Predstavitelia jednotlivých klubov predstavili svoje ciele. Tie naše budú vysoké, aj preto prišla ďalšia posila.

Ilustračný obrázok k článku Považskobystričania majú vysoké ciele: Pomôcť naplniť ich má aj nová posila
Zdroj: Barbora Talačová

Nový ročník extraligy hádzanárov odštartuje už v sobotu 31. augusta úvodnými tromi zápasmi. Nováčik je klub Košice Crows, ktorý nahradí zostupujúci HO TJ Strojár Malacky. Súťaž bude mať iba deväť účastníkov, keďže v nej nepokračuje MHK Piešťany, ktorý nesplnil podmienky týkajúce sa mládežníckych družstiev. Hrací formát sa nezmenil, držiteľ slovenského titulu, ktorý obhajuje Prešov, bude známy najneskôr v posledný májový víkend. Žreb sa uskutočnil už v júni, pričom MŠK Považská Bystrica bude mať v úvodnom kole voľno a prvý zápas ju čaká doma 7. septembra o 18:00 proti Šali.

„Pred tromi rokmi sme si stanovili strednodobý plán, ako rozvíjať hádzanú na Slovensku a môžem konštatovať, že tento plán dodržiavame. Hľadíme k roku 2022, keď Slovensko spoločne s Maďarskom usporiada v Bratislave a Košiciach majstrovstvá Európy. Zároveň vítame v súťaži nováčika Košice Crows, verím, že v Košiciach sa vytvorí priestor pre hádzanú,“ uviedol na utorkovej tlačovej konferencii v Bratislave viceprezident Slovenského zväzu hádzanej (SZH) Ernö Kelecsényi.

Súťažný model Slovnaft Handball Extraligy sa nemení, základná časť má 18 kôl, po nej nasleduje nadstavba, v ktorej sa súťaž rozdelí na prvú šestku (1.-6.) a spodnú trojku (7.-9.). Do play-off postúpia prvé štyri mužstvá, zvyšné budú hrať o Ligový pohár. Majstra spoznáme v posledný májový víkend, dva predposledné májové víkendy sa bude hrať baráž medzi 9. tímom extraligy a druhým mužstvom I. ligy. Víťaz I. ligy bude mať účasť v najvyššej súťaži zabezpečenú automaticky. Slovenský pohár vyvrcholí turnajom Final Four v polovici marca. Ženy aj muži budú hrať na jednom mieste. Dejisko turnaja určí v septembri Výkonný výbor SZH. Informoval o tom riaditeľ súťaží SZH Peter Brunovský.

Na predsezónnej tlačovej konferencii sa zúčastnili predstavitelia všetkých extraligových klubov, okrem majstrovského Tatrana, ktorého zástupca sa nedostavil z pracovných dôvodov. Vysoké ambície má opäť zdolaný finalista a víťaz Slovenského pohára MŠK Považská Bystrica. „Zaznamenali sme viacero odchodov, ktoré budú pre nás citeľné. Napriek tomu si však nemôžeme klásť nižšie ciele ako boj o medaily,“ uviedol manažér klubu Ľuboš Cifra.

Vzhľadom na to, že Martin Biel pred pár dňami ukončil kvôli opakujúcim sa problémom s ramenom kariéru a návrat Ladislava Kovačina je kvôli problémom s platničkou zatiaľ v nedohľadne, rozhodlo sa vedenie klubu posilniť brankársky post. Najnovšie sa potvrdil príchod skúseného 36-ročného brankára Petra Pčolu z ŠKP Bratislava.

Hoci má tento odchovanec košickej hádzanej už aj trénerské povinnosti v Šali a tiež pri mládežníckej reprezentácii Slovenska, pomôže nám pri neúčasti Kovačina. „Vznikla nám s brankármi kritická situácia, ktorú takto riešime. Pčola je náš hráč, pričom uvidíme, na ktoré zápasy ho budeme môcť využiť. Situácia s Kovačinom by sa mohla do mesiaca trochu vyjasniť, tak potom budeme múdrejší, že ako sa to bude vyvíjať,“ povedal riaditeľ MŠK Ľubomír Kubovič.

Sledujte nás aj na našom Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť zaujímavý obsah z Považskej Bystrice a okolia.

Pozrite si tiež tlačovku, na ktorej extraligové kluby predstavili zmeny v kádroch a ciele. Slová manažéra MŠK Ľuboša Cifru nájdete od 27:36.

Zdroj: YouTube.com

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR/Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie