Filip Chudý Futbal

Považskobystričania jesennými majstrami: Plány na zimu už pripravené

Futbalisti Považskej Bystrice budú síce zimovať na prvom mieste tabuľky, ale v klube nič nepodceňujú. S čím je, resp. nie je tréner tímu spokojný?

Ilustračný obrázok k článku Považskobystričania jesennými majstrami: Plány na zimu už pripravené
Zdroj: Dnes24.sk

Záver jesennej časti miestnej šiestej ligy mal dôstojnú bodku, o ktorú sa postaralo mestské derby Považská Bystrica – Podmanín. Domáci v ňom zvíťazili 2:0 a spečatili tak zisk jesenného titulu. Teraz nasleduje v súťaži dlhá zimná prestávka, veď brány futbalových štadiónov v našom regióne sa otvoria až v druhej polovici marca.

S prvom polovicou sezóny vládne v klube MŠK Považská Bystrica spokojnosť. „Až na jeden zápas, ktorý nám na jeseň nevyšiel a prehrali sme ho, sme spokojní, pričom spokojnosť vládne aj s prvým miestom. No nie sme úplne spokojní s hrou, tam ešte máme veľa čo trénovať a dohnať,“ zhodnotil futbalovú jeseň Marián Lovíšek, spolu s Rastislavom Fiantokom jeden z dvojice rovnocenných trénerov MŠK.

Iné ako pred rokom

Dlhú prestávku vyplní tradičná zimná príprava, na ktorej obsahu v klube už pracovali dopredu. Ako nám prezradil Marián Lovíšek, vedenie klubu im pripravilo veľmi dobré podmienky, čo sa týka tréningového ihriska, posilňovne a telocvične v Považskej Teplej. „Máme aj prísľub na sústredenie počas januára alebo februára niekde na horách,“ vyjadril sa považskobystrický tréner.

„Na základe toho, aké podmienky nám funkcionári pripravili a ako sa k prvému mužstvu momentálne stavajú, s tým sme veľmi spokojní,“ povedal Marián Lovíšek.

Podľa jeho slov čaká mužstvo iná zimná príprava, ako tomu bolo pred rokom, keď vtedy prevažovala herná časť a Považskobystričania mali na pláne hlavne veľa zápasov. „Teraz to bude klasická zimná príprava, čiže naberanie objemu čo sa týka sily a rýchlosti. Tiež tam budú samozrejme aj prípravné zápasy, ale s podstatne silnejšími súpermi, ako to bolo minulý rok. Budú to súperi z vyšších súťaží,“ dodal Lovíšek.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Môže vás zaujímať:

Považskobystri­čania v pohárovom semifinále: So žrebom vláde spokojnosť

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie